Xiaomi Mi 10 Ultra może zaskoczyć aparatem ukrytym pod wyświetlaczem

Xiaomi Mi 10 Ultra może zaskoczyć aparatem ukrytym pod wyświetlaczem

Już 11 sierpnia odbędzie się konferencja organizowana przez Xiaomi. Chiński gigant będzie świętować wtedy swoje dziesięciolecie, a my powinniśmy zobaczyć wręcz ogrom nowości. Bez wątpienia jedną z nich będzie zupełnie nowy flagowiec czyli Mi 10 Ultra. Coraz to więcej informacji na jego temat pojawia się w sieci!

Mi 10 Ultra pozostawi w tyle inne flagowce?

Według najnowszych informacji to właśnie Mi 10 Ultra będzie pierwszym smartfonem z aparatem ukrytym pod wyświetlaczem. Tym samym możliwe, że otrzymamy prawdziwego flagowca, a oczko do zdjęć typu selfie będzie widoczne tylko po włączeniu aplikacji aparatu lub innych wykorzystujących ten obiektyw. O aparatach ukrytych pod wyświetlaczem słyszymy już od dłuższego czasu. Co więcej widzieliśmy także już prototypy tego typu rozwiązań, ale póki co żaden z producentów nie wprowadził tego typu urządzenia na rynek. I przyznam szczerze, że dość mocno liczę na to, że już 11 sierpnia sytuacja się zmieni i Xiaomi ożywi rynek mobilny zupełnie nową technologią. Według użytkownika Twittera o nicku Ice universe, znanego z wielu przedpremierowych przecieków, to właśnie Mi 10 ma zszokować nas wszystkich.

Co z resztą specyfikacji? Mi 10 Ultra ma otrzymać ekran AMOLED o przekątnej 6,67 cala oraz rozdzielczości FullHD+. Ciekawą różnicą w porównaniu do Mi 10 czy Mi 10 Pro będzie wsparcie dla odświeżania na poziomie 120 Hz. Za wydajność odpowiedzialny będzie Qualcomm Snapdragon 865+, a jednostka ta ma być wspierana przez 12 GB RAM-u LPDDR5. Na pliki użytkownika natomiast przeznaczone zostanie 256 GB pamięci UFS 3.1.

Xiaomi Mi 10 Ultra może zaskoczyć aparatem ukrytym pod wyświetlaczem

Zobacz także: Xiaomi numerem jeden na rynku smartfonów w Polsce!

W sieci pojawił się także render prezentujący wygląd aparatów tylnych. Tym samym możemy być wręcz pewni, że na pleckach pojawią się cztery obiektywy, a jeden z nich ma zaoferować aż 120-krotny zoom cyfrowy. Całość najprawdopodobniej działać będzie dzięki baterii o pojemności 4500 mAh wspierającej ładowanie o mocy ponad 100 W. Nadal nie wiemy czy doczekamy się premiery Mi 10 Ultra także na rynku globalnym. Już teraz pojawiają się plotki mówiące, że urządzenie to będzie dość mocno limitowane, a to oznacza, że jego zakup może być sporym wyzwaniem. Wszystko stanie się jasne już 11 sierpnia!

Na zdjęciu głównym znajduje się Xiaomi Mi 10, którego recenzję znajdziecie tutaj.

Czego oczekujecie po Mi 10 Ultra? Chcielibyście by nadchodząca nowość Xiaomi trafiła także do naszego kraju? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!