Xiaomi Mi Band 4 vs Mi Band 3 – porównanie cen i specyfikacji

Mi Band 4

Xiaomi Mi Band 3, popularny smartband doczekał się swojego następcy. Sprawdziliśmy czym różni się nowa generacja opaski sportowej Xiaomi i przygotowaliśmy małe porównanie.

Xiaomi Mi Band 4 vs. Xiaomi Mi Band 3

Mi Band 3

Mi Band 3

Mi Band 4Mi Band 4
Ekran czarno-biały OLED
0,78 cala
128 x 80 px
tworzywo sztuczne
kolorowy AMOLED
0,95 cala
120 x 240 px
szkło hartowane 2,5D z powłoką antyodciskową
Waga ok. 20 g z opaską 22,1 g
Bateria 110 mAh 135 mAh
Bluetooth Bluetooth 4.2 Bluetooth 5.0
Odporność na wodę 5 ATM 5 ATM
Czujniki 3-osiowy akcelerometr
czujnik tętna PPG
3-osiowy akcelerometr
3-osiowy żyroskop
czujnik tętna PPG
czujnik założenia opaski
Regulowana długość paska 155 – 216 mm 155 – 216 mm
Cena na stronie mi.com 30 euro 35 euro
Cena u autoryzowanych dystrybutorów ~120 złotych Na razie brak
Cena u dystrybutorów Chinach ~20-24 dolarów ~30-39 dolarów

Wygląd i budowa

Obie opaski wyglądają bardzo podobnie, gdyż jest to ten sam pasek, dokładnie takiej samej długości. Pastylki pasują wzajemnie do opasek, dlatego jeśli macie swój ulubiony pasek od Mi Banda 3, to będzie on też pasować do pastylki nowszej generacji.

mi band 3
Mi Band 3

Zauważalną różnicą w wyglądzie zewnętrznym jest kształt ekranu, ten z Mi Banda 3 wydaje się być bardziej zaokrąglony i posiada wgłębienie, które służy jako dotykowy przycisk. Nowy smartband jest minimalnie cięższy, ale posiada za to większą baterię. Jak przełoży się to na czas pracy sprawdzimy już wkrótce.

Ekran

Tutaj poczyniono największy progres, gdyż Mi Banda 4 wyposażono w większy, kolorowy ekran AMOLED. Producent określił jego jasność na maksymalnie 400 nitów, więc w końcu w słońcu powinno być coś widać.

Xiaomi Mi Band 4
Mi Band 4

Wraz ze powiększeniem ekranu urosła rozdzielczość, tak, że zagęszczenie pikseli jest wyższe (ok. 195 vs ok. 280 PPI).

Funkcje

Mi Band 4 został wyposażony w dodatkowe czujniki, dlatego powinien lepiej analizować naszą aktywność fizyczną. Została rozbudowana także obsługa i zrobił się z niego “mały smartwatch”, gdyż od teraz opaską można sterować odtwarzaną na telefonie muzyką, a także nie tylko odrzucić połączenie, ale również pozbyć się powiadomienia o połączeniu.

Mi Band 4 posiada obecnie interfejs w języku angielskim, ale najprawdopodobniej jest to kwestia aktualizacji oprogramowania. Oprogramowanie Xiaomi Mi Band 3 jest całkowicie spolszczone.

Jakie są wersje tych opasek?

Chciałbym jeszcze przypomnieć, że obie opaski występują w wersjach z NFC. Nie są one jednak oficjalnie dostępne w Polsce, ale spodziewamy się, że Xiaomi Mi Band 4 z NFC zostanie u nas wprowadzony wraz z obsługą płatności zbliżeniowych (oczywiście w wyższej cenie). Mi Banda 3 z NFC nie opłaca się importować, ponieważ u nas nie zadziała.

Zobacz też: Xiaomi Mi 9 vs Xiaomi Mi 9 SE: porównanie cen i specyfikacji

Krótkie podsumowanie – którą opaskę wybrać?

Tę kwestię na pewno poruszymy w pełnej recenzji. Według mnie, jeśli nie posiadacie żadnej opaski, to zakup czwórki z pewnością wydaje się być lepszym rozwiązaniem, ponieważ jest ciekawsza i bardziej funkcjonalna. Chyba, że wasz budżet jest bardzo skromny – wtedy trójka sprawdzi się idealnie. Jeśli macie już Mi Banda 3, to również możecie się zastanowić nad zmianą.

Wideorecenzja najnowszej generacji smartopaski od Xiaomi powinna się pojawić w ciągu kilku dni na naszym kanale na YouTube. Zapraszamy do śledzenia wszystkich zainteresowanych Mi Bandem 4.

Aktualizacja – recenzje

Xiaomi Mi Band 4 to godny następca swoich poprzedników [recenzja]

Sprawdź cenę Xiaomi Mi Band 4

Sprawdź cenę Xiaomi Mi Band 3

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!