Xiaomi Mi Band 5 może zaskoczyć. Opaska zmierzy także saturację krwi!

xiaomi mi band 4 opaska

Na premierę Mi Banda 5 zapewne czekają wszyscy fani marki. Inteligentne opaski Xiaomi zdobyły gigantyczną popularność na całym świecie i nadchodząca nowość powinna powtórzyć ten sukces. Teraz w sieci pojawiają się kolejne informacje na temat tego sprzętu!

Co nowego znajdziemy w Xiaomi Mi Band 5?

Tak naprawdę pomiar nasycenia krwi tlenem jeszcze jakiś czas temu mogliśmy znaleźć jedynie w drogich smartwatchach. Niedawno Huawei wprowadził rozwiązanie to do swoich opasek czy zegarków za pomocą aktualizacji oprogramowania. Wszystko wskazuje na to, że pomiar SpO2 pojawi się także w nadchodzącym wielkimi krokami Mi Band 5. Według Xiaomi saturacja ma być bardzo przydatnym wskaźnikiem, który, obok pomiaru pulsu, da użytkownikowi informację na temat aktualnego stanu organizmu.

Co więcej w nadchodzącej nowości Xiaomi nie ma zabraknąć także mikrofonu. Po co komu mikrofon w opasce sportowej? Odpowiedź na to pytanie jest niezwykle prosta. Mi Band 5 ma bowiem współpracować z asystentami głosowymi i komunikacja będzie odbywać się z wykorzystaniem samej opaski. Rozwiązanie to dotyczy nie tylko chińskiej wersji urządzenia, ale także tej mającej trafić na rynek globalny. Ciężko powiedzieć czy producent z Państwa Środka zdecyduje się na Alexę Amazonu czy też Asystenta Google.

Zobacz także: Podczas premiery serii Mate 40 Huawei może zaprezentować światu także inne urządzenia!

Kolejną nowością, która pojawi się w wersji globalnej ma być moduł zbliżeniowy NFC. Informacje na ten temat pojawiały się już w przypadki Mi Banda 4 i na tę chwilę traktowałbym je z lekkim przymrużeniem oka. Jeśli jednak chiński producent faktycznie umożliwi użytkownikom płacenie przy pomocy opaski z wykorzystaniem Google Pay to możemy być wręcz pewni, że opaska ta stanie się prawdziwym hitem sprzedażowym. Dodatkowo mamy otrzymać większy ekran o przekątnej 1,2 cala (Mi Band 4 oferować wyświetlacz o przekątnej 0,95 cala). Dodanie nowych funkcji i rozwiązań może także wpłynąć na wyższą cenę. Data premiery Mi Banda 5 nadal pozostaje tajemnicą!

Na zdjęciu głównym znajduje się Xiaomi Mi Band 4, którego recenzję znajdziecie tutaj.

Czekacie na premierę Mi Banda 5? Czego oczekujecie po tym urządzeniu? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!