Xiaomi Mi Band 6: Znamy częściowy wygląd!

mi band 5 pogoda

Xiaomi Mi Band 6 to jeden z najbardziej wyczekiwanych sprzętów w 2021 roku, a już od kilku tygodni poznajemy coraz to więcej szczegółów na jego temat. Właśnie wyciekło zdjęcie, które przedstawia częściowy wygląd opaski!

Znamy (częściowy) wygląd Mi Banda 6

Zaledwie kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że Xiaomi Mi Band 6 jest już gotowy do sprzedaży. Dzisiaj natomiast w sieci pojawiło się zdjęcie prezentujące zestaw sprzedażowy opaski. Xiaomi Mi Smart Band 6 (bo tak w Europie nazywają się opaski Chińczyków) został opisany jako spełniający wymagania prawne i jakościowe obowiązujące w Unii Europejskiej.

Wraz z dokumentami załączone zostało zdjęcie. Widnieje na nim ładowarka, jak i sama opaska. Przewód do ładowania do złudzenia przypomina tę od Mi Banda 5, który jest magnetyczny i pozwala na ładowanie bez ściągania opaski z urządzenia. Oczywiście po jednej ze stron kabel został zakończony wtykiem USB-A.

Jednak kabel to nie jest jedyny element, który łączy Mi Banda 6 z Piątką. Jak możemy zauważyć, gumowa opaska jest montowana na Rdzeniu w podobny sposób jak w poprzedniku. Dodatkowo mamy tutaj mniejsze zaokrąglenia, jak i nieco wystający moduł potrzebny do mierzenia tętna. Niestety, zdjęcie nie zdradza wyglądu frontu opaski.

Xiaomi Mi Band 6: Znamy częściowy wygląd!

A czym będzie się charakteryzować Xiaomi Mi Band 6?

Jak mówią przecieki, Xiaomi Mi Band 6 ma zaoferować GPS, co pozwoli na trening w samej opasce, bez smartfona w kieszeni. Nie wiemy jednak jak korzystanie z GPS-a wpłynie na czas pracy na baterii. Jednak to nie jest koniec! Jak mówią najnowsze dane, Mi Band 6 zaoferuje ostatnio popularny pomiar nasycenia krwi tlenem (SpO2), który jest bardzo ważny podczas aktualnie trwającej pandemii. Mało tego, najnowszy smartband Xiaomi ma być zintegrowany z asystentem głosowym Amazon Alexa. Funkcja ta pojawiła się już w Xiaomi Mi Watch za sprawą ostatniej aktualizacji, o której więcej dowiecie się >>stąd<<.

xiaomi mi band 4 ekran
Xiaomi Mi Band 4

Co ciekawe, Xiaomi Mi Band 6 ma zaoferować coś, czego nie ma nawet w Mi Watchu, a jest to odpowiadanie na powiadomienia. Tak, mała opaska fitnessowa ma pozwolić na odpowiadanie na SMS-y oraz na wiadomości z popularnych komunikatorów internetowych. Nie będzie to jednak pisanie dowolnego tekstu, a wysyłanie gotowych odpowiedzi, na przykład „Nie mogę teraz rozmawiać.”.

Xiaomi Mi Band 6 to bez wątpienia murowany hit, choć jeszcze nie miał premiery. Oczywiście wszystko zależy od ceny, jednak ta z pewnością nie będzie przesadzona. Uważamy, że w tym roku może ona przekroczyć próg 200 złotych (ewentualnie zatrzyma się na 199 zł).

Jak Wam się podoba Xiaomi Mi Band 6? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!