Xiaomi Mi Band 6 – znamy datę premiery!

xiaomi mi band 5
Xiaomi Mi Band 5

Xiaomi Mi Band 6 to jeden z najbardziej wyczekiwanych sprzętów w 2021 roku, a już od kilku tygodni poznajemy coraz to więcej szczegółów na jego temat. Właśnie wyciekła data premiery opaski!

Znamy datę premiery Mi Banda 6!

Tydzień temu wyciekło zdjęcie przedstawiające zestaw sprzedażowy opaski oraz pewne dokumenty. Xiaomi Mi Smart Band 6 (bo tak w Europie nazywają się opaski Chińczyków) został opisany jako spełniający wymagania prawne i jakościowe obowiązujące w Unii Europejskiej. Wraz z dokumentami załączone zostało zdjęcie. Widnieje na nim ładowarka, jak i sama opaska. Przewód do ładowania do złudzenia przypomina tę od Mi Banda 5, który jest magnetyczny i pozwala na ładowanie bez ściągania opaski z urządzenia.

Xiaomi Mi Band 6 zostanie zaprezentowany już 29 marca, czyli w przyszły poniedziałek. Co ważne, wraz z opaską zadebiutuje również smartfon Xiaomi Mi 11 Pro.

Xiaomi Mi Band 6 - znamy datę premiery!

A czym będzie się charakteryzować Xiaomi Mi Band 6?

Jak mówią przecieki, Xiaomi Mi Band 6 ma zaoferować GPS, co pozwoli na trening w samej opasce, bez smartfona w kieszeni. Nie wiemy jednak jak korzystanie z GPS-a wpłynie na czas pracy na baterii. Jednak to nie jest koniec! Jak mówią najnowsze dane, Mi Band 6 zaoferuje ostatnio popularny pomiar nasycenia krwi tlenem (SpO2), który jest bardzo ważny podczas aktualnie trwającej pandemii. Mało tego, najnowszy smartband Xiaomi ma być zintegrowany z asystentem głosowym Amazon Alexa. Funkcja ta pojawiła się już w Xiaomi Mi Watch za sprawą ostatniej aktualizacji, o której więcej dowiecie się >>stąd<<.

Xiaomi Mi Band 6 - znamy datę premiery!
Prawdopodobne ikony pozycji w menu w Mi Band 6

Co ciekawe, Xiaomi Mi Band 6 ma zaoferować coś, czego nie ma nawet w Mi Watchu, a jest to odpowiadanie na powiadomienia. Tak, mała opaska fitnessowa ma pozwolić na odpowiadanie na SMS-y oraz na wiadomości z popularnych komunikatorów internetowych. Nie będzie to jednak pisanie dowolnego tekstu, a wysyłanie gotowych odpowiedzi, na przykład „Nie mogę teraz rozmawiać.”.

Xiaomi Mi Band 6 to bez wątpienia murowany hit, choć jeszcze nie miał premiery. Oczywiście wszystko zależy od ceny, jednak ta z pewnością nie będzie przesadzona. Uważamy, że w tym roku może ona przekroczyć próg 200 złotych (ewentualnie zatrzyma się na 199 zł).

Czekacie na Xiaomi Mi Band 6? Dajcie znać w komentarzu!

Źródło: fonearena.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!