Xiaomi Mi TV debiutują w Rosji! Co z Europą?

xiaomi-mi-tv-4a-11
Uruchamianie TV

Na telewizory chińskiego giganta czekał naprawdę ogrom osób. Niestety my będziemy musieli jeszcze poczekać, ale Rosjanie mają powód do zadowolenia. Na tamtejszym rynku właśnie zadebiutowały trzy rozmiary Xiaomi Mi TV, które mają podbić serca fanów marki!

Mi TV mają podbić świat

Do tej pory telewizory Xiaomi były oficjalnie dostępne jedynie na terenie Chin, Indii oraz Indonezji. Na rynku Indii to własnie Mi TV zostały najlepiej sprzedającymi się urządzeniami tego typu. Oczywiście apetyt rośnie w miarę jedzenia. Teraz gigant z Państwa Środka chce podbić także inne rynku swoimi produktami. W Rosji zadebiutowały tak naprawdę dwa modele telewizorów: budżetowy Mi TV 4A (sprawdź recenzję) o przekątnej 32 cale oraz droższy Mi TV 4S o przekątnej 43 cale lub 55 cali. Telewizory te zostały wyposażone w podwójne głośniki wspierające DTS-HD oraz Dolby Audio, trzy złącza HDMI, USB 2.0, Bluetooth 4.2, Wi-Fi oraz pełne wsparcie dla sklepu Google Play oraz Chromecasta. Co ciekawe urządzenia pracują pod kontrolą Androida 9.0 i nakładki PatchWall OS, która została stworzona specjalnie na rynek rosyjski.

Co z cenami? Te prezentują się naprawdę dobrze. Za Mi TV 4A trzeba bowiem zapłacić 11990 rubli (ok. 707 zł), za Mi TV 4S z ekranem o przekątnej 43 cali 22990 rubli (ok. 1350 zł), a za wariant z przekątną 55 cali 33990 rubli (ok. 2000 zł). Bez wątpienia takie ceny mogą sprawić, że telewizory Xiaomi zdobędą uznanie Rosjan!

Zobacz także: Mi Mural TV czyli supercienki telewizor Xiaomi oficjalnie zaprezentowany

Co z polską premierą?

Doskonale wiem, że duża część polskich fanów Xiaomi także z niecierpliwością wyczekuje premiery telewizorów chińskiego giganta. Niestety, ale musimy uzbroić się w jeszcze trochę cierpliwości. Mi TV zadebiutują w naszym kraju najprawdopodobniej dopiero pod koniec tego roku lub w pierwszej połowie 2020 roku. Tym samym bardzo możliwe, że nie będą to te same modele, które teraz pojawiły się w Rosji, a zupełnie nowe urządzenia. Miejmy jednak nadzieję, że Xiaomi nie zapomni o Polsce. Jest na co czekać!

Co myślicie o Xiaomi Mi TV i ich cenach na rynku rosyjskim? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!