Xiaomi, dlaczego? Popularna maskotka Mitu znika z historii firmy

mitu

Od początku swojego istnienia Xiaomi miało nieco inne podejście do marketingu niż inne firmy. Jednym z symboli był króliczek imieniem Mitu, który nosił tzw. rosyjską czapkę, czyli uszatkę. Niestety, gigant powoli odcina się od swojej maskotki.

Maskotka Xiaomi – Mitu – odchodzi na emeryturę

Mitu to króliczek w czapce uszatce, która ma na sobie czerwoną gwiazdę, podobną do tej związanej z Armią Czerwoną lub Armią Chińskiej Republiki Ludowej. W Europie jednak częściej znaliśmy go pod nazwą Mi Bunny. Króliczek był bardzo kultowym elementem i znakiem rozpoznawczym Xiaomi, a w samym MIUI mogliśmy go spotkać chociażby na ekranie fastboot, gdzie majstrował coś przy Androidzie.

mitu

Niestety, jak się okazuje, MIUI Beta 21.11.16 usuwa króliczka, a na jego miejsce wchodzi zwykły, żółty napis. Podobno w MIUI 13 Mitu w ogóle ma nie być dostępny. Dlaczego Xiaomi to robi? Prawdopodobnie marka chce zmienić swój image. Już firma zrezygnowała ze słowa “Mi” w nazwach produktów. Teraz przyszedł czas na króliczka.

mitu

Tak jak wspomniałem wyżej, Mitu to popularny króliczek – również w Polsce. Na otwarciu Mi Store w Lublinie spotkałem go w różnych odsłonach. A to jedna maskotka została ubrana w uszatkę, a to inna w strój świnki, a to kolejna w strój liska. Po sklepie chodził też “duży” Mitu. Klienci mieli także możliwość zakupić maskotkę.

mitu

Jeśli więc w Waszym lokalnym Mi Store są jeszcze dostępne maskotki Mi Bunny to radzę je zakupić. Może to być prawdziwy unikat.

Źródło: Telepolis

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!