Xiaomi niedługo wypuści smartfon z nowym układem Snapdragon!

xiaomi mi 9 se (11)

Wczoraj Kamil w swoim wpisie przedstawił Wam nowe układy Qualcomm. Wśród nich znalazł się Snapdragon 720G, następca dość popularnego Snapdragona 710. Xiaomi ma w planach wypuścić urządzenie, którego sercem ma być właśnie on!

Czy właśnie poznaliśmy co nieco o Xiaomi Mi 10 SE?

Na Twitterze wiceprezesa Xiaomi w Indiach pojawił się bardzo interesujący wpis. Manu Kumar Jain oznajmił między innymi to, iż firma ta będzie jedną z pierwszych, która przedstawi światu smartfon napędzany nowym układem Qualcomm, Snapdragonem 720G.

Ta wiadomość dała nieco do myślenia fanom tej marki i pojawiły się spekulacje, jakoby ten procesor miał się znaleźć w modelu Mi 10 SE. Skąd te przypuszczenia? Mi 9 SE był wyposażony w Snapdragona 710, a to właśnie jego następcą jest wcześniej wspomniany układ. Myślę, że to całkiem możliwe, pozostaje jedynie kwestia tego, kiedy ma on zadebiutować. Czy będzie miało to miejsce wraz z premierą Mi 10? Jest taka szansa, choć nie zdziwiłbym się, gdyby to wydarzenie miało się odbyć nieco później. Wracając jednak do samego układu, według producenta zapewnić ma wzrost wydajności o aż 60% względem Snapdragona 712, czyli ciut mocniejszej wersji modelu oznaczonego liczbą 710. To z pewnością ciekawa informacja, oznaczałoby to, że ten smartfon byłby naprawdę piekielnie szybki.

Xiaomi niedługo wypuści smartfon z nowym układem Snapdragon!

Warto przeczytać: Xiaomi patentuje składy smartfon przypominający Motorolę RAZR

To jednak nie jest jedyna rzecz, która przykuła moją uwagę w tym Tweecie. Mają też wypuścić urządzenie ze Snapdragonem 765G. Czy pamiętacie mój wpis o przeciekach dotyczących POCO F2 Lite? Bardzo prawdopodobne, że w takim razie faktycznie ten smartfon otrzyma właśnie Snapa 765G. Teraz jeszcze mocniej umacniam się w moim zdaniu, że tamte przecieki są prawdziwe. Jestem bardzo ciekaw, kiedy jednak odbędą się premiery tych urządzeń. Myślę, że może mieć to wszystko miejsce na przełomie lutego i marca. To z pewnością byłoby ciekawe rozpoczęcie tego roku przez chińskiego giganta.

Jak myślicie, czy tym smartfonem faktycznie będzie Xiaomi Mi 10 SE? Piszcie swoje przemyślenia w komentarzach!

Na zdjęciu tytułowym widzicie Xiaomi Mi 9 SE,
jego recenzję znajdziecie TUTAJ!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!