Xiaomi oficjalnie potwierdziło, że Mi Note 10 zostanie wyposażony w Snapdragona 730G

Xiaomi oficjalnie potwierdziło, że Mi Note 10 zostanie wyposażony w Snapdragona 730G

Już kilka dni dzieli nas od oficjalnej premiery Xiaomi Mi CC9 Pro, który będzie w Europie sprzedawany jako Mi Note 10. Producent od jakiegoś czasu podgrzewa temperaturę przed premierą publikując najważniejsze cechy najnowszego urządzenia firmy. Tym razem dowiedzieliśmy się, że Mi Note 10 nie będzie kolejnym flagowcem firmy, gdyż za jego działanie odpowiedzialny średniopółkowy Snapdragon. 

Xiaomi Mi Note 10 ze Snapdragonem 730G

Co prawda, kilka dni temu informowałem Was o prawdopodobnej specyfikacji nadchodzącego średniaka Xiaomi, w której była już mowa o Snapdragonie 730G. Jednak były to jedynie w żaden sposób niepotwierdzone spekulacje. Tymczasem oficjalne informacje mówią, że Qualcomm Snapdragon 730G będzie napędzać Mi CC9 Pro/Mi Note 10. Wielu użytkowników i fanów marki zapewne miała nadzieję, że omawiany model będzie kolejnym flagowcem firmy, a co za tym idzie, zostanie wyposażony w najnowszego Snapdragona 855 Plus. Tak się jednak nie stanie, ale mimo wszystko nie uważam żeby były to powody do zmartwień, gdyż na brak mocy obliczeniowej na pewno nie będziemy mogli narzekać. 

Producent zapowiedział także nowy system powiadomień świetlnych, który polegać będzie na podświetlaniu zakrzywionych krawędzi. Co prawda nie jest  to nic nadzwyczajnego i niespotykanego, ale zapewne tego typu rozwiązanie ma zastąpić diodę powiadomień. 

Specyfikacja techniczna Xiaomi Mi Note 10

Od frontu otrzymamy dwustronnie zakrzywiony wyświetlacz AMOLED o przekątnej 6,4 cala,  rozdzielczości Full HD+ i proporcjach 19,5:9. Nie zabraknie także wycięcia w górnej części ekranu, w którym zostanie ulokowana kamerka do selfie o rozdzielczości 32 Mpx. Na wyposażeniu znajdzie się także czytnik linii papilarnych zintegrowany z ekranem. SoC ma być wspierany przez 6 GB, 8 GB lub 12 GB pamięci RAM oraz 64 GB, 128 GB lub 256 GB pamięci wewnętrznej, której nie będzie można rozbudować przy pomocy karty microSD.

Zobacz też: Xiaomi patentuje składany smartfon przypominający wyglądem telefony z klapką!

Na tylnym panelu znajdzie się aż pięć aparatów, z czego główny ma mieć rozdzielczość 108 Mpx. Ponadto będzie też obiektyw szerokokątny 20 Mpx o kącie widzenia wynoszącym 117 stopni, obiektyw do zdjęć portretowych 12 Mpx, obiektyw do zdjęć makro oraz teleobiektyw oferujący 10-krotny zoom hybrydowy oraz 50-krotny zoom cyfrowy. Mi Note 10 po wyjęciu z pudełka ma pracować pod kontrolą systemu Android 9.0 Pie z nakładką MIUI i czerpać energię z akumulatora o pojemności 5260 mAh z technologią szybkiego ładowania o mocy 30W. 

Uważacie, że Xiaomi Mi Note 10 będzie ciekawym urządzeniem w swojej półce cenowej? Dajcie znać w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!