Masz telefon Xiaomi? Nie aktualizuj Panelu Sterowania!

Masz telefon Xiaomi? Nie aktualizuj Panelu Sterowania!

Jeśli korzystacie z telefonu Xiaomi to zapewne wiecie, że producent oferuje oddzielny menedżer pakietów, który pozwala na aktualizacje niektórych aplikacji i komponentów systemowych. Jak się okazuje, ostatnie uaktualnienie Panelu Sterowania wywołuje ogromne problemy!

Masz telefon Xiaomi? Wstrzymaj się z aktualizacjami aplikacji systemowych!

Od wczorajszych (to jest sobota) godzin wieczornych członkowie grupy Xiaomi Polska na Facebooku zaczęli publikować posty pokazujące pewien problem. Otóż po aktualizacji komponentu systemowego Panel Sterowania zostali zaatakowani powiadomieniami mówiącymi:

Panel sterowania wciąż przestaje działać.

Oczywiście gdyby to pokazało się raz to nie byłoby tak dużego problemu. Niestety, powiadomienie to wyświetla się cały czas, a jego zamknięcie sprawia, że pokazuje się ono ponownie.

Masz telefon Xiaomi? Nie aktualizuj Panelu Sterowania!
(fot. Adaś Ko na Xiaomi Polska)

Zrobiłem aktualizację. Jak to naprawić?

Naprawienie tego błędu jest jednak całkiem proste. Jeśli jeszcze nie wykonałeś aktualizacji aplikacji Panel Sterowania, to jej po prostu nie rób. Natomiast jeśli już ją zrobiłeś to jedynym wyjściem jest usunięcie tego uaktualnienia. Aby tego dokonać należy wejść w Ustawienia, następnie przejść w Aplikacje, a tutaj w Zarządzanie aplikacjami. Na liście dostępnych programów należy znaleźć i wybrać opcję Panel Sterowania. Tutaj powinniśmy znaleźć przycisk Odinstaluj aktualizacje.

Warto przeczytać: Co powiecie na taki wygląd Xiaomi Mi 11?

Jak widać, każdemu producentowi mogą zdarzyć się wpadki. Niektóre są mniej uciążliwe, niektóre bardziej, ale z pewnością mogą irytować. Niestety, jest to stały element rozwoju oprogramowania, choć w przypadku tak ogromnej firmy jak Xiaomi coś takiego powinni wyłapać testerzy.

Z jakimi błędami spotkaliście się w oprogramowaniu? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!