Xiaomi patentuje składany smartfon z pięcioma wysuwanymi aparatami

xiaomi patent składany smartfon penta camera

Składane smartfony nadal są jedynie wizją przyszłości, a nie czymś co możemy zobaczyć na każdym kroku. Tak naprawdę jedynym telefonem tego typu, który możemy kupić jest Samsung Galaxy Fold. Teraz Xiaomi patentuje własne rozwiązanie wykorzystujące zarówno składany wyświetlacz jak i wysuwane aparaty!

Pięć aparatów i składany wyświetlacz czyli przepis na sukces?

Oczywiście od patentu do wprowadzenia rzeczywistego urządzenia na rynek może minąć trochę czasu. Co więcej nie wszystkie sprzęty z wniosków patentowych trafiają do produkcji, ale miejmy nadzieję, że tym razem Xiaomi na wniosku patentowym nie skończy. Wniosek ten został złożony 8 listopada tego roku, a dopiero teraz stał się on publicznie dostępny. Co ciekawe smartfon ten ma otrzymać składany wyświetlacz podobny do tego znanego z Samsunga Galaxy Fold, ale w przypadku sprzętu chińskiego giganta ekran będzie składać się na zewnątrz.

To jednak jeszcze nie wszystko. Xiaomi chce postawić także na wysuwane aparaty, które już wcześniej wykorzystało w Redmi K20 czy Mi 9T. Tym razem nie będzie to jednak jedno oczko, a aż pięć obiektywów, które będą pełnić rolę zarówno tradycyjnych aparatów jak i tych do zdjęć typu selfie. Rozwiązanie to wydaje się naprawdę ciekawe i tak naprawdę połączenie składanego wyświetlacza z wysuwanym modułem aparatów jest czymś zupełnie nowym.

xiaomi patent składany smartfon penta camera

Zobacz także: Xiaomi Mi 10 ma być pierwszym smartfonem chińskiego producenta z ekranem 120 Hz

Oczywiście taki smartfon, jeśli kiedykolwiek powstanie, nie będzie należeć do tanich, a raczej będzie kolejnym pokazem możliwości podobnie jak w przypadku premiery Mi MIXa Alpha. Niemniej jednak nie spodziewałbym się jego premiery w najbliższym czasie. Produkcja składanych ekranów nadal nie jest łatwa i zapewne minie jeszcze trochę czasu zanim producenci dopracują ją do perfekcji. Jednocześnie już niejednokrotnie widzieliśmy zapowiedzi składanego smartfona Xiaomi z dwoma liniami gięcia na wyświetlaczu i ciężko powiedzieć, które z urządzeń trafi w przyszłości na rynek. Czy składane telefony będą przyszłością rynku mobilnego? Czas pokaże!

Co myślicie o tak wyglądającym patencie Xiaomi? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!