Xiaomi Pay w kolejnym polskim banku! Usługa staje się coraz popularniejsza w Polsce

Xiaomi-Mi-Band-6-pic-2

Chiński producent elektroniki nie odpuszcza i naprawdę chce mocno rozwinąć swoje rozwiązanie do płatności zbliżeniowych, czyli Xiaomi Pay. Dowodem na to jest fakt, że kolejny bank w Polsce obsłuży płatności opaską Xiaomi Mi Band 6 NFC.

Xiaomi Pay i płacenie Mi Bandem również w BNP Paribas

Xiaomi Pay to usługa, która pozwala nam płacić zbliżeniowo opaską Xiaomi Smart Band 6 NFC. Platforma pojawiła się w Polsce kilka miesięcy temu i wprowadziło ją już kilka banków, chociażby Bank Pocztowy, spółdzielcza grupa SGB czy mBank. Platformą jednak zainteresowanych instytucji było więcej. I tak oto do tego grona dołącza kolejny bank.

BNP Paribas to kolejny polski bank (a przynajmniej taki, który jest dostępny w Polsce), który pozwoli nam zapłacić bezstykowo opaską Xiaomi Mi Band 6 NFC. Jest to zarazem jedyny sprzęt w Polsce, który obsługuje Xiaomi Pay. Nie można jednak wykluczyć, że w niedalekiej przyszłości zostaną wprowadzone kolejne urządzenia, które również zaoferują obsługę Xiaomi Pay.

bnp paribas xiaomi pay
(fot. BNP Paribas)

Do korzystania z Xiaomi Pay potrzebna jest aplikacja Mi Fit lub Xiaomi Wear. To właśnie tam podajemy dane karty do płacenia zbliżeniowego. Płatności również wymagają ustawienia hasła na opasce. Sprzętem zapłacimy wszędzie tam, gdzie akceptowane są płatności zbliżeniowe kartami Mastercard.

Źródło: Cashless, BNP Paribas

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!