Credit Agricole też zaoferuje Xiaomi Pay i SwatchPay

credit agricole

Jak się okazuje, Credit Agricole również zaoferuje swoim klientom dostęp do technologii Xiaomi Pay oraz SwatchPay.

Kilka dni temu informowaliśmy Was o tym, że w I kwartale 2022 roku PKO BP zaoferuje swoim klientom dostęp do dwóch technologii – Xiaomi Pay oraz SwatchPay. Ta pierwsza pozwala na płacenie opaską Xiaomi Mi Band 6 NFC, a ta druga zegarkami tego szwajcarskiego producenta.

Klienci Credit Agricole zapłacą Mi Bandem 6

Agricole chce być następną instytucją, która zaoferuje kolejne, całkiem nowe technologie płacenia. Zwłaszcza mowa tu o Xiaomi Pay, czyli funkcji, która pozwala płacić najnowszą opaską Xiaomi Smart Band 6 NFC. Jej premiera odbyła się zaledwie kilka tygodni temu, ale już teraz cieszy się ogromną popularnością. Wiele banków w Polsce już obsługuje bądź zadeklarowało wprowadzenie obsługi tych płatności.

Póki co, Credit Agricole nie podał terminu wprowadzenia tychże technologii. Wiemy jednak, że skorzystają z nich zarówno klienci firmowi, jak i prywatni. Jak dodaje serwis Cashless, Credit Agricole pracuje także nad wprowadzeniem BLIKA Zbliżeniowego, który z powodzeniem może zastąpić chociażby Google Pay. Tak, mowa tu o płatnościach smartfonami z wykorzystaniem modułu NFC.

Xiaomi Mi Band 6 NFC

Jak możemy zauważyć, coraz więcej banków i innych instytucji w Polsce deklaruje chęć wprowadzenia Xiaomi Pay. To pokazuje jak mocną pozycję ma chiński producent elektroniki w Polsce.

Źródło: Cashless

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!