Xiaomi pokazało zewnętrzny dysk SSD 1 TB

Xiaomi SSD

Jak się okazuje, Xiaomi jeszcze mocniej chce wejść w świat komputerów. Oprócz Mini PC, Chińczycy pokazali dysk zewnętrzny SSD 1 TB.

Xiaomi SSD Drive

Na platformie crowdfundingowej Xiaomi pokazało dysk SSD o wartości 649 juanów (co daje mniej więcej 410 złotych). Cena detaliczna ma być wyższa, a dokładnie mowa tu o 799 juanach (mniej więcej 505 złotych). Chodzi tutaj o dysk zewnętrzny SSD.

Dokładnie jest to dysk SSD o pojemności 1 TB. Jak informuje producent, sekwencyjny odczyt i zapis na dysku ma wynosić nawet 2000 MB/s. Jak na tę cenę, jest to świetny wynik. Nie jest to jednak w pełni autorskie rozwiązanie Xiaomi. Jak informuje przedstawiciel marki, dysk korzysta z pamięci Micron, a kontroler wykonała firma Silicon Motion.

Xiaomi SSD
Xiaomi SSD (fot. Xiaomi)

Co ciekawe, aktualnie jest to tylko pierwsza partia dysku, w której wykorzystano podzespoły Micron. Jeśli sprzedaż będzie wysoka, to Xiaomi zdecyduje się na wykorzystanie komponentów innych marek, jednak zachowując wysoki poziom wydajności. Warto też dodać, że obudowa jest zrobiona ze stopu aluminium, która została poddana procesowi piaskowania i anodowania.

Na szczęście dysk korzysta z nowoczesnego standardu USB-C. Mamy też szeroką kompatybilność z Windowsem, macOS, Linuksem oraz urządzeniami działającymi pod kontrolą Androida.

Źródło: MIUI Polska, Xiaomi Community

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!