Xiaomi potwierdza, że Mi TV Stick już niedługo trafi na rynek. Sprzęt ten powinien pojawić się także w Europie!

Xiaomi potwierdza, że Mi TV Stick już niedługo trafi na rynek. Sprzęt ten powinien pojawić się także w Europie!

Mi Box czy Mi Box S to naprawdę popularne sprzęty. Z tego drugiego sam korzystałem i było to rozwiązanie, które w pełni sprostało moim wymaganiom. Od jakiegoś czasu w sieci pojawiają się informacje na temat Mi TV Stick i teraz sama firma Xiaomi potwierdziła, że premiera tego sprzętu odbędzie się już w najbliższym czasie!

Xiaomi Mi TV Stick

Redmi Note 9 zadebiutował w Niemczech. Podczas tego wydarzenia przedstawiciel Xiaomi wyświetlił slajd, który tak naprawdę potwierdził to, że chiński producent pracuje nad Mi TV Stick i jednocześnie zdradził nam wszystko na temat wyglądu samego urządzenia jak i pilota. Dodatkowo padły zapewnienia, że premiera odbędzie się już w najbliższym czasie, a nowość ma zaoferować jeszcze lepsze doznania podczas korzystania z smart TV. Brzmi to naprawdę dobrze, ale wstrzymałbym się z osądami do oficjalnej premiery oraz pierwszych niezależnych testów.

Xiaomi potwierdza, że Mi TV Stick już niedługo trafi na rynek. Sprzęt ten powinien pojawić się także w Europie!

Specyfikację tak naprawdę poznaliśmy już wcześniej za sprawą sklepu Gearbest. Nie została ona wprawdzie potwierdzona przez giganta z Państwa Środka, ale większość tego typu plotek okazuje się prawdą. Bardzo możliwe że sytuacja powtórzy się także w tym przypadku. Za wydajność w Mi TV Stick ma odpowiadać czterordzeniowy procesor Amlogic S905. Jednostka ta będzie wspierana przez grafikę Mali-G31 oraz 2 GB RAM-u. Na pliki użytkownika natomiast ma zostać przeznaczone 8 GB pamięci eMMC.

Mi TV Stick będzie oczywiście obsługiwał rozdzielczość 4K ze wsparciem technologii HDR. Nie zabraknie także Wi-Fi oraz Bluetooth 4.2. Sprzęt ten będzie podłączany do monitora lub telewizora poprzez złącze HDMI. Co z ceną? Według plotek sprzęt ten ma kosztować około 80 dolarów czyli jakieś 320 zł. Oczywiście cena na rynkach Starego Kontynentu może być nieznacznie wyższa, ale i tak wydaje mi się, że nadchodząca nowość Xiaomi może cieszyć się gigantyczną popularnością na całym świecie.

Co myślicie o Xiaomi Mi TV Stick? Czekacie na premierę tego urządzenia? A może korzystacie z Mi Boxa? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!