Xiaomi jak Apple – domowa naprawa będzie łatwiejsza

Xiaomi Mi 11
Xiaomi Mi 11

Jak się okazuje, Xiaomi pójdzie podobno drogą jak Apple. I to bardzo dobrze, bowiem chodzi o możliwość wygodnej naprawy swojego sprzętu.

Xiaomi ułatwi naprawy smartfona

Jakiś czas temu Apple ogłosiło program Self Service Repair, który dosyć mocno zszokował. Głównie przez to, że do tej pory polityka firmy była kompletnie odmienna. A teraz jednak producent ułatwi nam naprawy urządzeń, w tym w zaciszu domowym, jak i w nieautoryzowanym serwisie. Jak się jednak okazuje, rozwiązanie skopiuje Xiaomi, ale dla nas to nic innego, jak same pozytywy.

Xiaomi India udostępniło post, który zapowiada (prawdopodobnie) ogłoszenie programu ułatwiającego naprawy. Całkiem możliwe, że będzie to działać analogicznie do rozwiązania Apple. W razie rozbicia ekranu czy uszkodzenia innego modułu, będziemy mogli zamówić niezbędne części prosto od samego producenta. Xiaomi Cares może znacznie nam ułatwić naprawianie sprzętów i dotyczy to nie tylko domowego warsztatu, ale również nieautoryzowanych serwisantów.

Można jednak podejrzewać, że program początkowo będzie dotyczyć tylko rejonu Indii. Niewykluczone, że Xiaomi Cares pojawi się również w innych rejonach, w tym chociażby w Europie.

xiaomi

Na rynku jest jeszcze sporo miejsca na takie rozwiązania. Jedyne jakie przychodzi mi do głowy – a przynajmniej ze świata Androida – to smartfony marki Fairphone. Tam jednak naprawianie i długie wsparcie do jedna z największych zalet tych urządzeń. Wsparcie jest na tyle długie, że ostatnio sześcioletni Fairphone 2 dostał aktualizację do nowszego Androida.

Źródło: Xiaomi India, android.com.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!