Xiaomi trzyma pozycję lidera w Indiach, ale Realme rośnie jak na drożdżach

Xiaomi trzyma pozycję lidera w Indiach, ale Realme rośnie jak na drożdżach
Realme X2 Pro

Zastanawialiście się kto jest aktualnym liderem sprzedaży smartfonów w Indiach? Jeśli od dawna śledzicie nasz portal, to być może pamiętacie, że kiedyś o to miejsce kłócili się Xiaomi i Samsung, ponieważ w zależności od sposobu “pomiaru” podawane były różne odpowiedzi na postawione na początku pytanie. Dzisiaj przyjrzymy się najnowszym statystykom przygotowanym przez firmę Counterpoint.

Xiaomi (Redmi) numerem jeden w Indiach

Co ciekawe, mimo ostatnich spadków i spowolnienia gospodarczego dostawy smartfonów w Indiach osiągnęły najwyższy poziom w historii, czyli około 49 milionów. Anshika Jain, analityk wyjaśnia, że jest to spowodowane ostatnimi promocjami z okazji święta Diwali oraz wprowadzeniem modeli z takimi nowościami jak poczwórny aparat, bezramkowy ekran czy bezprzewodowe ładowanie. Jest to jednocześnie przygotowanie do sezonu świątecznego.

Counterpoint wykres

Największą sprzedażą mogło się cieszyć Xiaomi, które z udziałem na poziomie 26% dostarczyło o 7% więcej telefonów w porównaniu z tym samym okresem w poprzednim roku. Redmi 7A, Redmi Note 7 Pro i Redmi Note 7S były najpopularniejszymi smartfonami. Samsung natomiast zanotował roczny spadek o 4%, ale sumarycznie sprzedał o 3% więcej telefonów, jeśli porównać te same kwartały, dzięki wprowadzeniu ulepszonych serii A i M. Realme odnotowało również najwyższe w historii dostawy i jest najszybciej rozwijającą się marką, która odnotowała 6-krotny wzrost w porównaniu z ubiegłym rokiem, kiedy weszła na rynek indyjski.

tabela statystyki sprzedaży

Realme umacnia swoją pozycję na rynku

Jak wynika z danych przedstawionych przez Counterpoint, w trzecim kwartale 2018 roku Realme było na 47. miejscu w rankingu największych producentów smartfonów na świecie, w czwartym kwartale 2018 roku była już na czternastym, w pierwszym 2019 roku na piętnastym, a w drugim już 2019 na dziesiątym.

realme wzrost

Zobacz też: Realme X2 Pro zadebiutuje 15 października w Madrycie!

W trzecim kwartale 2019 roku Realme wskoczyło na siódme miejsce i sprzedało w tym czasie ponad 10 milionów smartfonów. Oznacza to wzrost o 808% rok do roku. Jednocześnie firma, po 18 miesiącach działania, zaczyna wchodzić na globalny rynek, w tym do Europy, gdzie Xiaomi zajęło to sporo więcej czasu. Podejrzewam, że to kwestia zaplecza, gdyż za Realme stoi BBK Electronics. Myślę, że inne marki z pewnością nie powinny ignorować takiego gracza.

Jak myślicie, Realme jest w stanie prześcignąć Xiaomi? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Na obrazku wyróżniającym Realme X2 Pro.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!