Xiaomi Mi MIX 4 certyfikowany w Chinach. Będzie szybkie ładowanie 45W i wsparcie dla 5G

mi mix 3
Xiaomi Mi Mix 3

Przyznam szczerze, że Xiaomi Mi MIX 4 jest jednym z najbardziej wyczekiwanych przeze mnie urządzeń w tym roku. Teraz smartfon ten został certyfikowany przez chińską agencję 3C oraz CNCA. Certyfikacje te są niezbędne, aby dany telefon trafił do regularnej sprzedaży. 

Mi MIX 4 bliżej niż myśleliśmy?

Pod koniec lipca pisaliśmy o tym, że piąta już odsłona smartfona z serii Mi MIX giganta z Państwa Środka pojawiła się w serwisie TENAA. Już wtedy potwierdziło się to, o czym mówiło wiele plotek – nachodząca nowość Xiaomi otrzyma modem Qualcomm Snapdragon X50, który pozwala na korzystanie z dobrodziejstw sieci 5G. Teraz jednak w sieci pojawiły się dużo ciekawsze informacje dotyczące certyfikacji. Oczywiście nie zdradzają nam one pełnej specyfikacji urządzenia, ale przynoszą dane dotyczące jednego, ale za to niezwykle ciekawego, szczegółu.

Xiaomi Mi MIX 4 certyfikowany w Chinach. Będzie szybkie ładowanie 45W i wsparcie dla 5G

Lubicie szybkie ładowanie w smartfonach? Jeśli tak to Mi MIX 4 będzie urządzeniem, które powinno podbić wasze serca. Smartfon ten ma otrzymać bowiem wsparcie dla ładowania o mocy aż 45 W. Dla porównania w telefonach chińskiego producenta na tę chwilę najmocniejszym ładowaniem jest to o mocy 27 W, a co za tym idzie możemy mówić o sporym kroku w przód.

Zobacz także: Xiaomi patentuje telefon z panelem słonecznym w obudowie

Co z resztą specyfikacji? Ta wprawdzie nie pojawiła się jeszcze w sieci, ale wydaje mi się, że Xiaomi niczym szczególnym nas nie zaskoczy. Za wydajność bez wątpienia odpowiedzialny będzie Qualcomm Snapdragon 855 Plus. Jednostka ta w połączeniu z 6 GB w najsłabszej wersji powinna sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających użytkowników. Oczywiście nie zabraknie ekranu typu AMOLED lub OLED, który stał się pewnego rodzaju standardem w smartfonach z najwyższej półki. Według informacji opublikowanych przez samych pracowników chińskiej firmy głównym aparatem ma być 64-megapikselowa matryca wykonana przez Sony. Czy Mi MIX 4 zdeklasuje konkurencję w kwestii zdjęć? Tego dowiemy się zapewne dopiero jakiś czas po premierze.

Czekacie na prezentację Xiaomi Mi MIX 4? Czego oczekujecie po tym urządzeniu? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!