Strona główna Aktualności Xiaomi pracuje nad super szybkim ładowaniem 100W. Uzupełni baterię w telefonie w...

Xiaomi pracuje nad super szybkim ładowaniem 100W. Uzupełni baterię w telefonie w kilkanaście minut!

-

Szybkie ładowanie w smartfonach to jedna z opcji, które mogą rozwiązać problem niezmieniających się baterii. Producenci starają się prześcigać w tym, jak szybko można podładować urządzenie i jak dotąd prym wiodło OPPO ze swoim Super VOOC. Teraz jednak Xiaomi może sporo namieszać w tej kwestii…

Ładowarka 100W pozwoli naładować telefon w 17 minut

W tej chwili najszybciej ładować można flagowe telefony OPPO. Dostarczona do nich ładowarka ma moc 50W i pozwala uzupełnić energię w smartfonie w lekko ponad 30 minut. Zaraz za nimi jest rozwiązanie Huawei SuperCharge (40W) oraz OnePlus z technologią WarpCharge (30W). Teraz jednak do stawki dołącza Xiaomi, które przy okazji premiery Xiaomi Mi 9 pokazało szybką ładowarkę bezprzewodową (20W), a teraz chwali się pracami nad przewodowym ładowaniem 100W!

Przed chwilą w chińskim serwisie społecznościowym Weibo prezes Xiaomi udostępnił film, na którym widać szybkie ładowanie do 100% urządzenia Xiaomi z baterią o pojemności 4000 mAh. Porównano je do szybkiego ładowania OPPO SuperVooc, które w tym samym czasie (17 minut) naładowało urządzenie z baterią o pojemności 3700 mAh do 65%.

Wygląda na to, że Xiaomi chce w którymś z nadchodzących modeli (stawiałbym na Mi Mix 4 lub Mi Mix 5) przeskoczyć konkurencję także jeśli chodzi o szybkie przewodowe ładowanie smartfonów. Aktualnie nie wiadomo na ile bezpieczne będzie takie rozwiązanie oraz jaki będzie miało wpływ na baterię w telefonie, lecz wierzę, że przed komercyjnym wprowadzeniem tej technologii, zostanie ona dobrze przez Chińczyków przetestowana. Żeby tylko nie skończyło się jak z Galaxy Note 7…

Zobacz też: Xiaomi Mi 9 SE w wersji Globalnej z B20 pojawił się w sklepie GearVita z dostawą do Polski!

Trzeba przyznać, że przez ostatni rok Xiaomi mocno zaczęło wyrywać się do przodu jeśli chodzi o technologię. Ich smartfony zaczęły robić dużo lepsze zdjęcia, szybko zbliżając się do tego, co oferuje konkurencja, jednocześnie utrzymując naprawdę dobre ceny urządzeń.

Co myślicie o tak szybkim ładowaniu?
A może wolelibyście, żeby telefony miały większe baterie?

Źródłoweibo

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej