Xiaomi tłumaczy, dlaczego Redmi Note 7 nie ma skanera w ekranie

redmi note 7 1

Redmi Note 7 cieszy się ogromną popularnością. W naszym kraju spotkał się z tak ciepłym przyjęciem, że w wielu sklepach został całkowicie wyprzedany. Jednak czy jest to smartfon idealny? Wiceprezes Xiaomi postanowił zapytać o to fanów!

Czytnik w ekranie nie dla średniopółkowych Redmi

Najwięcej fanów chińskiego giganta w poście Lu Weibing napisało, że największym brakiem w Redmi Note 7 jest brak czytnika linii papilarnych zintegrowanego z wyświetlaczem. Oczywiście gdyby podobne pytanie padło w naszym kraju to zapewne najwięcej głosów otrzymałoby NFC, ale pamiętajmy, że pytanie zostało skierowane do fanów na całym świecie, a płatności zbliżeniowe telefonem nie wszędzie są tak samo popularne. Wiceprezes Xiaomi postanowił wyjaśnić komentującym co jest powodem decyzji Redmi o umiejscowieniu skanera odcisku palca na pleckach.

redmi note 7 czytnik w ekranie

Note 7 otrzymał ekran IPS, a zintegrowanie czytnika linii papilarnych z wyświetlaczem tego typu nie jest możliwe. Oczywiście chiński producent mógł postawić na AMOLEDa czy OLEDa, ale to spowodowałoby znaczący wzrost ceny, a co za tym idzie smartfon ten nie cieszyłby się zapewne tak dużą popularnością jak teraz. Czytnik nie mógł znaleźć się także z boku telefonu Xiaomi, gdyż z powodu niewielkiej ramki musiałby być zmniejszony do minimum. To sprawiłoby, że skaner odcisku palca nie za każdym razem rozpoznawałby linie papilarne użytkownika. Tym samym umiejscowienie go na pleckach było jedynym sensownym pomysłem.

Zobacz też: Recenzja Xiaomi Redmi Note 7 – dobry budżetowiec w świetnej cenie

Czy to oznacza, że w Redmi nie doczekamy się czytnika linii papilarnych zintegrowanego z wyświetlaczem? W średniakach i budżetowcach możemy o tym tak naprawdę zapomnieć. W tego typu urządzeniach wykorzystywane będą ekrany LCD. Oczywiście Redmi nadal pracuje nad flagowcem z AMOLEDem i Qualcomm Snapdragonem 855, ale wszystko wskazuje na to, że nie zobaczymy go zbyt szybko.

Czego waszym zdaniem najbardziej brakuje Redmi Note 7? A może jest to dla was smartfon kompletny? Zapraszamy do dyskusji!

 

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!