Prezes Redmi potwierdza pracę nad smartfonem ze Snapdragonem 855

redmi 2

Premiera nowego smartfona Redmi zapowiedziana jest na 15 lutego tego roku. Model oznaczony literą “X” budzi ogromne emocje, a w sieci pojawiało się już sporo, często sprzecznych ze sobą, informacji na jego temat. Teraz sam prezes firmy z Państwa Środka potwierdził pracę nad telefonem z Qualcomm Snapdragonem 855!

Tajemniczy flagowiec Redmi

Lu Weibing, CEO Redmi, opublikował na swoim oficjalnym profilu w serwisie Weibo zdjęcie przedstawiające członków zarządu oraz działu badań i rozwoju chińskiej firmy. Spotkanie widoczne na zdjęciu miało dotyczyć dwóch kwestii – Redmi Note 7 Pro oraz tajemniczego smartfona z Qualcomm Snapdragonem 855. Tym samym możemy być pewni, że firma-córka Xiaomi nie będzie skupiać się tylko na budżetowcach czy średniakach, ale także na flagowcach mających nawiązać realną walkę z konkurencją. Bardzo możliwe, że Redmi i Xiaomi będą czymś jak Honor i Huawei, a co za tym idzie Redmi będzie oferować topową wydajność w niższej cenie.

redmi qualcomm snapdragon 855

Czy tajemniczym flagowcem z Qualcomm Snapdragonem 855 będzie nadchodzący wielkimi krokami Redmi X? Bardzo możliwe. Już wcześniej pojawiały się plotki dotyczące SD855 w nowości chińskiej firmy, ale przyznaję, że sam traktowałem je z lekkim przymrużeniem oka. Podczas konferencji, na której ogłoszono podział Xiaomi i Redmi przedstawiciele obu firm przyznali zgodnie, że nie będą dla siebie konkurencją i będą skupiać się na zupełnie innych segmentach rynku mobilnego.

Prezes Redmi potwierdza pracę nad smartfonem ze Snapdragonem 855

Zobacz też: Recenzja Xiaomi Mi Mix 3 – ten telefon to kolejny krok ku bezramkowości

Tym samym plany Redmi mogą być jeszcze bardziej nieprzewidywalne niż mogło nam się to wydawać. Flagowiec producenta z Państwa Środka może bardzo mocno namieszać na rynku. Note 7, chociaż nie miał jeszcze swojej globalnej premiery, został bardzo ciepło przyjęty przez fanów marki, a topowy smartfon w niskiej cenie zapewne cieszyłby się jeszcze większą popularnością. Jednocześnie flagowy Redmi musi czymś się wyróżniać aby przedrzeć się przez sporą liczbę urządzeń z serii Mi. Bez wątpienia wszystko stanie się jasne już 15 lutego!

Czekacie na smartfon chińskiego producenta wyposażony w Qualcomm Snapdragona 855? A może uważacie, że Redmi powinno skupić się na budżetowcach i średniakach? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!