Koniec dziur w ekranie, notchy i innych udziwnień. Xiaomi szykuje smartfona jakiego nie było!

Koniec dziur w ekranie, notchy i innych udziwnień. Xiaomi szykuje smartfona jakiego nie było!

Różnego rodzaju wcięcia w ekranie powodują spore podziały wśród użytkowników smartfonów. Jednym to zupełnie nie przeszkadza, drudzy z kolei nie mogą wytrzymać z tym. Jednym z rozwiązań na to jest stosowanie wysuwanego mechanizmu z aparatem. To jednak też nie jest idealnym rozwiązaniem – może się uszkodzić łatwo. Innym, nowym patentem na to jest aparat pod ekranem i właśnie to Xiaomi pokaże w przyszłym roku.

Tego jeszcze nie było!

Przynajmniej w ofercie Xiaomi. Warto zaznaczyć, że to nie będzie pierwszy taki smartfon. Już 1 września tego roku, a więc za kilka dni zadebiutuje smartfon ZTE Axon 20 5G. To średniopółkowiec, w którym to właśnie zostanie zastosowana taka technologia. Xiaomi uznało, że oni nie mogą być gorsi, w końcu Xiaomi lepsze. Zapowiedzieli, że w przyszłym roku do masowej produkcji ruszy ich urządzenie mobilne właśnie z aparatem pod wyświetlaczem. Prezes tej marki, Shou Zi Chew, pochwalił się efektami pracy swoich pracowników już teraz. Przyznam Wam, że zapowiada się to naprawdę interesująco. Rzućcie na to okiem sami!

Zobacz także: Xiaomi Mi Band 5 w końcu dostaje język polski

Specjalnie opracowali oni tę technologię tak, by obszar ekranu, pod którym znajduje się moduł aparatu, nie wyróżniał się na tle pozostałej części wyświetlacza. Chodzi tutaj o odpowiedni układ pikseli, wcześniej zagęszczenie pikseli w tym obszarze wynosiło jedynie 25% zagęszczenia pozostałej części ekranu. Wraz z zaawansowanymi algorytmami aparatu, jakość zdjęć wykonanych przednim aparatem ma być całkiem niezła. Właśnie to, problem z jakością fotografii, było dość sporą udręką takiego rozwiązania. Wszystko przez to, że do matrycy dociera zwyczajnie mniej światła. Jak mówi sam producent, jest to już trzecia generacja tej technologii, nad którą ciągle pracują. Okazuje się, że pierwsza nie wyszła poza fazy testowe, a druga była tylko w modelu popisowym, który pokazali w zeszłym roku. Chcieli się wtedy tylko pochwalić tym, że pracują nad tym.

sposób działania aparatu pod erkanem

Myślę, że w takim razie Xiaomi naprawdę może pokazać bardzo ciekawe urządzenie, gdzie to rozwiązanie będzie całkiem dopracowane. Mnie to osobiście interesuje, choć tak naprawdę należę do tej grupy osób, którym jest kompletnie obojętne to, czy to wcięcie jest, czy też nie. Niemniej, jest to bardzo ciekawe, po prostu coś nowego w świecie smartfonów. No i przede wszystkim zwyczajnie ciekawi mnie to, jak podołało temu wyzwaniu Xiaomi. Czy faktycznie będzie tak dobrze, jak się zapowiada? Przekonamy się już w przyszłym roku!

Czekacie na ten smartfon od Xiaomi? Ciekawi Was takie rozwiązanie?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!