Xiaomi zaprezentowało nowy Watch S2

Xiaomi zaprezentowało nowy Watch S2
Źródło: Xiaomi

Nowa generacja zegarków od Xiaomi nie kazała na siebie zbyt długo czekać. Zaledwie rok po premierze wersji S1, naszym oczom ukazał się Watch S2. W czym będzie lepszy?

Ekran i baterie

Xiaomi zrobiło wielką niespodziankę wszystkim fanom smartwatchy, pokazując swój nowy produkt. Watch S2 to tak naprawdę Watch S1, tylko z lepszą specyfikacją i kilkoma dodatkowymi funkcjami. Sprawi to jednak, że jest o wiele bardziej interesującym zegarkiem od swojego poprzednika. S2 pojawi się w dwóch wariantach rozmiarów. Pierwszy będzie mieć tarczę o rozmiarach 42 mm i ekran AMOLED 466 x 466 pikseli, o przekątnej 1,32 cala, a także baterię 500 mAh. Drugi to tarcza 46 mm i ekran AMOLED 466 x 466 pikseli, o przekątnej 1,43 cala i bateria 305 mAh. W obu przypadkach wykorzystano szafirowe szkło.

Xiaomi zaprezentowało nowy Watch S2
Źródło: Xiaomi

Funkcje dodatkowe

Obudowa wykonana została ze stali nierdzewnej, a w niej kryją się mikrofony i głośnik służące do obsługi połączeń, a także dwa przyciski wielofunkcyjne. Użytkownik będzie miał możliwość skorzystania z licznych programów, które służyć mają zarówno dbaniu o zdrowie, jak i kontrolowanie swoich parametrów. Pomiar tętna, czy poziomu natlenienia krwi to tylko podstawowe możliwości Watch S2. Zegarek będzie mierzyć także objętość białka, tkanki tłuszczowej i masy mięśni szkieletowych. Brzmi to bardzo skomplikowanie, ale cały proces odbywać się będzie poprzez proste położenie dwóch palców na przyciskach wielofunkcyjnych z boku obudowy. Ponadto do użytku zostaną oddane funkcje monitorujące jakość snu, cyklu miesiączkowego, stresu i termometr.

Xiaomi zaprezentowało nowy Watch S2
Źródło: Xiaomi

S.O.S

Ciekawą nowością jest funkcja bezpieczeństwa, która pozwoli na wysłanie wołania o pomoc do wybranych przez użytkownika numerów. Xiaomi Watch S2 będzie komunikował się za pomocą modułu GPS, Bluetooth 5.2 i NFC.

Cena

Zegarek w wersji 42 mm będzie kosztować ok. 635 zł lub 765 zł w zależności od wybranego koloru i paska. Wersja 46 mm to wydatek rzędu 700 zł lub 830 zł w innym kolorze i z innym paskiem.

Źródło: miuipolska.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!