To nie koniec premier Xiaomi! Poznajcie nowe oczyszczacze powietrza

(fot. Xiaomi)

Dzisiaj odbyła się konferencja Xiaomi, na której pokazano sporo nowego sprzętu, a w tym słuchawki Redmi Buds 3 Lite, smartwatch Redmi Watch 2 Lite, a także całą serię robotów sprzątających. Producent wprowadził do swojej oferty także nowe oczyszczacze powietrza. Oto co oferują. 

Xiaomi Smart Air Purifier 4 Lite 

Pierwszy model z nowej rodziny oczyszczaczy jest najtańszy, ale przy tym oferują bardzo przyzwoite funkcje i parametry. Jak informuje producent, zastosowany filtr zatrzymuje 99,97% sierści zwierząt domowych, kurzu, pyłków, dymu, lotnych związków organicznych i drobnych cząsteczek o wielkości 0,3 mikrona. Urządzenie potrafi oczyścić powietrze w pomieszczeniu o wielkości 120 m2 w ciągu zaledwie godziny. Oczyszczacz filtruje 360 m3 powietrza na godzinę. 

To nie koniec premier Xiaomi! Poznajcie nowe oczyszczacze powietrza

Xiaomi Smart Air Purifier 4 Lite na bieżąco monitoruje jakość powietrza oraz jego wilgotność i temperaturę. Warto wspomnieć, że urządzeniem można sterować za pomocą smartfona lub ekranu dotykowego wbudowanego w oczyszczacz. 

Cena tego modelu została ustalona w naszym kraju na 799 złotych.

Xiaomi Smart Air Purifier 4 

Kolejny z zaprezentowanych urządzeń oferuje wydajność na poziomie 400 m3 powietrza na godzinę. Podobnie jak poprzedni model, filtruje 99,97% sierści zwierząt domowych, kurzu, pyłków, dymu, lotnych związków organicznych i drobnych cząsteczek o wielkości 0,3 mikrona. W informacji prasowej możemy przeczytać, że powietrze w pomieszczeniu 130 m2 zostanie oczyszczone w godzinę. Xiaomi Smart Air Purifier 4 najlepiej sprawdzi się w pomieszczeniach około 48 m2. 

To nie koniec premier Xiaomi! Poznajcie nowe oczyszczacze powietrza

Dodatkowo, oczyszczacz mierzy indeks ciepła, czyli parametr, który łączy wilgotność i temperaturę powietrza. Potrafi także szybko wyświetlić poziom zanieczyszczeń PM2.5 i PM10.  Co ciekawe, omawiany model potrafi również jonizować powietrze. 

Xiaomi Smart Air Purifier 4 został wyceniony na 1049 złotych, ale będzie także dostępny w specjalnej promocji, podczas której kosztować będzie 949 złotych.

Xiaomi Smart Air Purifier 4 Pro

Ostatni z zaprezentowanych modeli jest najbardziej zaawansowany i oferuje zwiększoną żywotność filtrów, większą sprawność, a także dużo większy komfort użytkowania. Ma wydajność 500 m3 na godzinę (PCADR) i podobnie jak pozostałe modele, filtruje 99,97% sierści zwierząt domowych, kurzu, pyłków, dymu, lotnych związków organicznych i drobnych cząsteczek o wielkości 0,3 mikrona.

To nie koniec premier Xiaomi! Poznajcie nowe oczyszczacze powietrza

Oczyszczacz mierzy indeks ciepła, temperaturę powietrza oraz poziom zanieczyszczenia PM2.5 i PM10 i generuje ujemne jony, co poprawia samopoczucie i zapach. Urządzenie ma także wyświetlacz OLED z regulowanym poziomem jasności i może pracować w sześciu różnych trybach, m.in.: nocnym, automatycznym lub wysokiej wydajności. 

Xiaomi Smart Air Purifier 4 Pro wyceniono na 1399 złotych, a w promocji kosztować będzie 1199 złotych. 

Źródło: Informacja prasowa

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!