Xiaomi wprowadza na rynek 27-calowy monitor stworzony z myślą o graczach

Xiaomi wprowadza na rynek 27-calowy monitor stworzony z myślą o graczach

Kilka dni temu w sieci pojawiły się plotki dotyczące tego, że Xiaomi pracuje nad zupełnie nowymi monitorami. Teraz w chińskiej platformie crowdfundingowej tej firmy pojawił się pierwszy z nich. Nowość ta została stworzona z myślą o fanach gier. Przyjrzyjmy się mu bliżej!

Gamingowy monitor Xiaomi

Najnowszy monitor producenta z Państwa Środka został wyposażony w matrycę IPS o przekątnej 27 cali oraz rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli. Z racji tego, że jest to sprzęt stworzony dla graczy nie mogło zabraknąć zwiększonej częstotliwości odświeżania. W przypadku nowości Xiaomi mówimy o 165 Hz, a co za tym idzie zarówno gry jak i standardowe korzystanie z monitora powinno być zdecydowanie płynniejsze niż w przypadku standardowych rozwiązań konkurencji. Opóźnienie ma wynieść mniej niż 1 ms, a ciekawym dodatkiem wydaje się także pokrycie palety barw DCI-P3 na poziomie 95%.

Xiaomi wprowadza na rynek 27-calowy monitor stworzony z myślą o graczach

Monitor Xiaomi został zaprojektowany tak, aby móc stać zarówno na dedykowanej podstawce jak i być powieszony na ścianie. Producent z Państwa Środka zadbał także o tryb zmniejszonego niebieskiego światła, który ma przydać się w momencie, gdy korzystamy z urządzenia przez wiele godzin. Monitor został także wyposażony w port USB-A 3.0, DisplayPort, HDMI oraz tradycyjne złącze słuchawkowe.

Zobacz także: OPPO może zaprezentować w przyszłym roku technologię SuperVOOC 3.0 oferującą moc aż 80 W

Nowość chińskiej firmy na tę chwilę dostępna jest jedynie w samym Państwie Środka. W czasie akcji crowdfundingowej cena została ustalona na poziomie 1899 juanów (ok. 1060 zł), a w regularnej sprzedaży za monitor Xiaomi trzeba będzie zapłacić 2199 juanów (ok. 1230 zł). Oczywiście nadal zagadką pozostaje to czy sprzęt ten pojawi się na rynku globalnym. Doczekaliśmy się w końcu premiery Mi TV także w naszym kraju, a co za tym idzie możliwe, że chiński producent zdecyduje się także na wprowadzenie do Europy swoich monitorów, które wydają się naprawdę ciekawymi sprzętami. W tym roku Xiaomi może pokazać światu jeszcze dwa nowe monitory!

Co myślicie o nowym gamingowym monitorze Xiaomi? Chcielibyście by sprzęt ten zadebiutował także w Europie? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!