Xiaomi wybroniło się w amerykańskim sądzie. Usunięto ograniczenie

xiaomi

Decyzja USA o nałożeniu bana na Huawei skończyła się dość tragicznie. Produkty bez Usług Google nie są tak chętnie kupowane jak inne urządzenia. Chiński koncern musiał się nawet pozbyć swojej firmy-córki, marki Honor, która po przejęciu może wydawać smartfony z GMS. Niedawno czarne chmury zebrały się również nad Xiaomi, ponieważ ten chiński koncern również został wzięty pod lupę jako potencjalnie niebezpieczny…

Xiaomi broni się przed banem ze strony USA

Na szczęście chińskiej firmie udało się obronić. Nie jest to jeszcze zupełne rozwiązanie sprawy, ale myślę, że Xiaomi uda się z tego wyjść obronną ręką. O całej sytuacji poinformował nas sam producent, tutaj możecie przeczytać jego oświadczenie:

Jesteśmy zadowoleni z faktu, że 12 marca br. amerykański sąd okręgowy Dystryktu Kolumbii (United States District Court) zakazał Departamentowi Obrony USA wdrażania lub egzekwowania oznaczenia Xiaomi jako Chińskiej Komunistycznej Firmy Wojskowej. Zgodnie z przyznanym zakazem, sąd usunął w całości i ze skutkiem natychmiastowym ograniczenie nałożone przez rozporządzenie wykonawcze nr. 13959 na osoby z USA, dotyczące zakupu papierów wartościowych Xiaomi oraz wymóg zbycia papierów wartościowych przez osoby z USA.
Firma Xiaomi jest notowaną na giełdzie, niezależnie zarządzaną firmą, która oferuje produkty elektroniki użytkowej wyłącznie do użytku cywilnego i komercyjnego i której akcje znajdują się w obrocie publicznym.
Uważamy, że decyzje o uznaniu jej za Chińską Komunistyczną Firmę Wojskową są arbitralne i nieuzasadnione, a sąd zgodził się z tym stanowiskiem. Planujemy nadal domagać się, aby sąd uznał to oznaczenie za niezgodne z prawem i trwale je usunął.
Xiaomi jest młodą i energiczną firmą technologiczną. Od lat oferujemy wspaniałe produkty elektroniki użytkowej, takie jak smartfony i inteligentne telewizory w uczciwych cenach dla konsumentów na całym świecie. Jesteśmy zaangażowani we współpracę z naszymi globalnymi partnerami, aby każdy na świecie mógł cieszyć się lepszym życiem dzięki innowacyjnej technologii.

Myślicie, że Xiaomi uda się uniknąć kłopotów, czy może koniec końców jako chińska firma dostanie cios ze strony USA?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!