Xiaomi jako pierwsze na świecie zaprezentowało bezprzewodowe ładowanie 30 W – Mi Charge Turbo

Xiaomi jako pierwsze na świecie zaprezentowało bezprzewodowe ładowanie 30 W - Mi Charge Turbo

Jeszcze nie tak dawno Xiaomi doganiało konkurencję i prezentowało swój pierwszy smartfon z bezprzewodowych ładowaniem – Mi Mix 2S. Dzisiaj ten chiński producent przoduje w rozwoju tejże technologii. Xiaomi właśnie pokazało światu Mi Charge Turbo, czyli niezwykle szybkie, 30-watowe ładowanie bezprzewodowe.

Mi Charge Turbo 30 W, czyli szybko naładuj swój telefon bez żadnego przewodu

Ładowanie bezprzewodowe w standardzie Qi staje się coraz popularniejsze. Korzystają z niego nie tylko smartfony i tablety (tak, były takie – na przykład poczciwy Nexus 7 2013), ale również inteligentne zegarki i słuchawki bezprzewodowe (chociażby Apple AirPods, Samsung Galaxy Buds czy budżetowe AWEI T6C).

Warto sprawdzić: ROOTgear: Xiaomi Mi Mix 2S Cichego

Nic dziwnego w tym więc, że producenci dynamicznie rozwijają tę technologię. Xiaomi Mi Mix 2S miał ładowanie 10 W, Xiaomi Mi 9 już 20 W, natomiast nadchodzący Xiaomi Mi 9 Pro 5G będzie obsługiwał ładowanie Qi aż 30 W. Jest to aktualnie najszybsza metoda ładowania bezprzewodowego na świecie. Dzięki technologii Mi Charge Turbo 30 W telefon z baterią o pojemności 4000 mAh naładujemy od 0 do 50% w zaledwie 25 minut, natomiast do 100% w około 69 minut. Mało tego, Xiaomi zaprezentowało jeszcze kilka innych ważnych elementów – indukcyjne ładowanie zwrotne 10 W (aktualnie jest to najszybsze takie ładowanie na rynku) i ładowanie innych sprzętów poprzez port USB w smartfonie.

Xiaomi jako pierwsze na świecie zaprezentowało bezprzewodowe ładowanie 30 W - Mi Charge TurboWarto przeczytać: Xiaomi pracuje nad super szybkim ładowaniem 100W. Uzupełni baterię w telefonie w kilkanaście minut!

Nie można nie wspomnieć o dwóch nowych gadżetach zaprezentowanych przez Xiaomi. Pierwsze akcesorium to chłodzona wiatrakiem ładowarka bezprzewodowa Wireless Charging Stand, która obsługuje te 30 W. Kolejny sprzęt to również ładowarka, ale Xiaomi Smart Tracking Wireless Charging Pad o mocy 20 W, która – jak twierdzi producent – automatycznie śledzi i dopasowuje cewki ładujące do konkretnego smartfona użytkownika. Pomóc ma w tym specjalna technologia dual band, która wykorzystuje transmisję danych poprzez Bluetooth do wymiany informacji między smartfonem a ładowarką.

Niestety, póki co nie wiemy kiedy odbędzie się prezentacja Xiaomi Mi 9 Pro 5G oraz kiedy wyżej wymienione akcesoria trafią do sprzedaży.

Korzystacie z ładowania bezprzewodowego? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!