Niedawno opisywaliśmy Wam patent Xiaomi dotyczący wycięcia w ekranie, który jest ciekawą koncepcją umieszczenia przedniej kamery. Tym razem w WIPO pojawił się kolejny projekt dotyczący zwiększenia powierzchni ekranu w stosunku do przedniego panelu telefonu.

Xiaomi chce zakrzywić ekran wzdłuż wszystkich krawędzi

Lubicie telefony z zagiętymi ekranami, czy może to Wam przeszkadza? Do tej pory producenci decydowali się na „wjechanie” wyświetlaczem na bocznie krawędzie. Szczerze mówiąc ten zabieg nie zawsze wygląda ładnie, nie podoba mi się na przykład efekt uzyskany w Huawei Mate 20 Pro. Rozwiązanie ma swoje wady i zalety, gdyż zagięty wyświetlacz powoduje, iż telefon jest bardziej podatny na uszkodzenie, kiedy uderzy o podłoże krawędzią. Może też generować przypadkowe dotknięcia ekranu wewnętrzną stroną dłoni.

xiaomi patent

To nie pierwszy raz kiedy Xiaomi zakrzywia wyświetlacz. Uczyniono to już w modelu Mi Note 2 wydanym w 2016 roku. Teraz temat powraca, ale mowa już o zakrzywieniu z wszystkich czterech stron, co przedstawia powyższa ilustracja. 5 lutego 2019 r. patent Beijing Xiaomi Mobile Software został opublikowany w globalnej bazie WIPO (Światowej Organizacji Własności Intelektualnej). Jak widać ekran został dociągnięty dokładnie do połowy wszystkich krawędzi. Mamy tutaj port USB, natomiast na żadnym z brzegów nie ma przycisków. Czyżby Xiaomi szykowało telefon w stylu Meizu Zero lub Vivo Apex 2019?

Zobacz też: Meizu Zero to pierwszy telefon bez otworów na głośniki, slotu na karty SIM i portu ładowania

Projekt nie wyjaśnia czy urządzenie będzie posiadać przednią kamerę oraz czytnik linii papilarnych. Być może oba uda się chińskiemu gigantowi upchnąć pod ekranem lub telefon z zakrzywionym ekranem będzie kolejnym sliderem. Patent prezentuje natomiast podwójną kamerę z tyłu smartfona. Jeśli urządzenie w rzeczywistości powstanie, to Xiaomi będzie mogło pochwalić się screen-to-body ratio na poziomie 100%.

Na razie nie pojawiły się żadne plotki o tym, kiedy Xiaomi może pokazać telefon z takim ekranem. Czyżby pora na Mi Note 4 lub 5? Dajcie znać, co sądzicie o takim rozwiązaniu.