Youtube będzie tłumaczył tytuły filmów

YouTube logo

Youtube to przeogromna platforma, za którą stoi wielka korporacja oferująca wiele usług. Dlatego też Google jest w stanie usługi te jakoś powiązać. Jak się okazuje, Youtube zacznie tłumaczyć tytuły filmów, choć póki co nie w Polsce.

Youtube integruje się z Google Translate

Już od jakiegoś czasu Youtube oferuje automatyczne generowanie napisów, a następnie ich szybkie tłumaczenie na wybrany przez nas język. Google jednak uznał, że to nie jest wystarczające, aby użytkownicy mogli wygodnie oglądać materiały nagrane w innych językach niż te, które znają. Dlatego też Youtube zacznie również tłumaczyć tytuły filmów.

Jak się okazuje, niektórzy użytkownicy Youtube’a dostali powiadomienia o możliwości tłumaczenia tytułów filmów na język ojczysty. Nowa opcja pojawiła się nie tylko na smartfonach z Androidem, ale również w webowej wersji platformy. Muszę jednak zaznaczyć, że nowa opcja dotyczy tylko tłumaczeń z języka angielskiego na portugalski lub turecki. Tłumaczone są nie tylko tytuły, ale również opisy i napisy.

Nowość może być ogromnym ułatwieniem dla wielu osób. Zyskają również na tym twórcy, którzy będą mogli trafiać do o wiele większej grupy odbiorców bez większego wysiłku. O samą jakość tłumaczenia jednak się nie martwię, bowiem Google Translate coraz lepiej radzi sobie z tłumaczeniami i aktualnie wychodzi mu to całkiem nieźle. Niestety, nie wiemy kiedy funkcja będzie dostępna dla użytkowników Youtube’a innych krajów operujących w innych językach.

Co myślicie o tej nowości? Dajcie znać w komentarzu!

Źródło: Android Police

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!