YouTube jako platforma do sprzedaży?

YouTube logo

Nie od dziś wiadomo, że YouTube to świetna metoda promocji różnych produktów. Na materiałach influencerów nie brakuje lokowań. Na razie nie ma jednak możliwości bezpośredniej sprzedaży za pośrednictwem tej platformy, ale to się może zmienić!

To może być złota maszynka do zarabiania pieniędzy

W pierwszym lepszym filmie większych influencerów na YouTube znajdziemy lokowania przeróżnych produktów. Od napoi przez smartfony czy komputery po akcesoria do np. wybielania zębów. Materiały te jednak tylko umożliwiają reklamowanie tych produktów, a samo ich kupno najczęściej jest możliwe po wejściu w dany link w opisie filmu. Teraz to się jednak może zmienić, YouTube może stać się platformą do sprzedaży. Google już testuje nową możliwość, dzięki której będzie to możliwe!

YouTube

Warto przeczytać: Youtube dostanie nowe, znacznie ładniejsze logo!

Okazuje się, że już teraz niektórzy twórcy otrzymali możliwość oznaczania produktów, które są reklamowane w danym materiale wideo. W ten sposób Google pozyskane dane ma użyć do połączenia z platformą Shopify. W ten właśnie sposób ma być możliwe kupowanie produktów bezpośrednio poprzez filmik. Zapewne amerykański gigant pobierałby sobie jakąś prowizję od transakcji i w ten sposób miałby dodatkowe źródło zarobku. To w zasadzie byłaby korzyść obustronna, a może i raczej trzystronna. Influencer skuteczniej może zachęcić do kupna, producent reklamowanego produktu ma większą sprzedaż, a Google patrzy tylko, jak cyferki na jego koncie rosną. Każdy na tym zyskuje i, przynajmniej według mnie, to dobra zmiana. Nikomu nie szkodzi, a może tylko pomóc, a przynajmniej na ten moment nie jestem w stanie dostrzec wad takiego rozwiązania. Jestem bardzo ciekaw tego, w jaki dokładnie sposób będzie to wyglądało i czy faktycznie wejdzie to w życie. Już widzę, jak przykładowo Friz, chyba nie muszę mówić kto to jest, zaciera rączki widząc to i nie dziwię mu się – sam bym był bardzo zadowolony na jego miejscu z czegoś takiego.

A Wy uważacie to za dobrą zmianę czy jednak widzicie jakieś wady takiego rozwiązania?
Zapraszam do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!