Youtube oznaczy najchętniej oglądane fragmenty filmików

YouTube logo

Znacie to uczucie, kiedy szukacie ważnej dla was informacji w filmikach na Youtube i niestety musicie przebrnąć przez całość nagrania? Niebawem nowa funkcja wskaże wam najciekawsze i najważniejsze fragmenty.

Pomoc w poszukiwaniach

Youtube zaprezentował nową i szalenie ciekawą propozycję dotyczącą podpowiedzi do filmików znajdujących się na ich platformie. Nowa funkcja pozwoli zaoszczędzić sporo czasu osobom, które w poszukiwaniu niezbędnej informacji niekiedy zmuszone są do obejrzenia całego nagrania w nadziei, że uda im się wyłapać interesujący ich moment. Niedługo zobaczymy nad osią czasu filmiku automatycznie zaznaczone fragmenty, które są najchętniej oglądane i cieszą się największą popularnością. Dodatkowo zyskamy dostęp do graficznego przedstawienia tych fragmentów.

Youtube oznaczy najchętniej oglądane fragmenty filmików
Źródło: Google
Youtube oznaczy najchętniej oglądane fragmenty filmików
Źródło: Google

Graficzna oś czasu

Funkcja ta działa już od jakiegoś czasu dla użytkowników Youtube Premium, a teraz zostanie udostępniona dla wszystkich osób odwiedzających platformę. Dodatkowo pojawi się również ułatwienie dla znajdowania najciekawszych fragmentów. Po przesunięciu do góry na osi czasu pojawi się nowy wygląd osi, zawierający poszczególne klatki z nagrania. Nowa funkcja będzie dostępna zarówno dla osób korzystających z komputerów, jak i smartfonów. Według oficjalnych informacji będzie uruchamiana stopniowo i nie wszyscy użytkownicy będą od razu mieć możliwość korzystania z niej.

Źródło: tabletowo.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!