“YouTube Originals” do wyrzucenia. Google rezygnuje z projektu

youtube
Nowe logo Youtube

Kiedy to Google wprowadził płatnego YouTube’a, to próbował nas do usługi przekonać na wiele sposobów. Jedną z zalet miał być dostęp do YouTube Originals, czyli katalogu wysokobudżetowych produkcji niczym jak na Netflixie. Jak się okazuje, gigant zamyka projekt.

YouTube Originals do wyrzucenia

Wprowadzenie YouTube Red (aktualnie nazywa się to YouTube Premium) miało dać użytkowników coś więcej niż tylko samo zdjęcie reklam. Google chciał, aby platforma oferowała również wysokobudżetowe produkcje tak jak na Netflixie. Różnica miała być taka, że są one dostępne tylko po zapłaceniu i w formie biblioteki nazywanej YouTube Originals.

Na początku produkcji całkiem sporo przybywało, a tworzyli je między innymi znani twórcy YouTube. Sam oglądałem serię tworzoną przez MKBHD pod nazwą Retro Tech. W niej mogliśmy zapoznać się z historią produktów, które na dobre zmieniły nasze podejście do elektroniki użytkowej. Powstał nawet drugi sezon, którego premiera odbyła się w kwietniu 2021 roku.

YouTube Originals

Niestety, YouTube Originals nie oferowały aż tylu produkcji, jak się spodziewaliśmy i mam wrażenie, że mało kogo przekonywał ten format w takim wymiarze, aby wykupił YouTube Premium. Format przestał się opłacać, dlatego też Google zamyka projekt YouTube Originals.

Treści, które są aktualnie w produkcji lub zostały wyprodukowane zostaną dodane na platformę, jednak nie ma planów na tworzenie nowych. Finansowanie na dalszy rozwój otrzymają programy takie Black Voices i YouTube Kids. Reszta zostanie zamknięta.

YouTube Originals zaliczyło wiele wzniesień, jak i wpadek. Niektóre produkcje niewiele różniły się od treści umieszczanych na regularnych kanałach twórców, a inne były słabe. Niektóre faktycznie się udały – mowa tu o Cobra Kai, czyli serii, która koniec końców wylądowała na Netflixie.

Źródło: XDA

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!