Zbliżeniowy BLIK w kolejnym banku. Tym razem jest to Alior

alior bank blik

Jak się okazuje, zbliżeniowy BLIK ma się coraz lepiej i kolejne banki wprowadzają jego obsługę. Teraz zrobił to Alior Bank.

Alior Bank z obsługą zbliżeniowego BLIKA

O zbliżeniowym BLIKU słyszeliśmy już jakoś od ponad roku. Dopiero jednak w połowie 2021 roku został zaprezentowany. Już ze zbliżeniowego BLIKA mogą korzystać klienci PKO BP oraz Banku Millennium. Do tego grona dołączą posiadacze konta w Alior Banku.

Jak informuje Alior Bank, użytkownicy aplikacji mobilnej mają już dostęp do zbliżeniowego BLIKA, a przynajmniej ich pewna część.

Dajemy użytkownikom najlepsze możliwe rozwiązanie do płatności zbliżeniowych telefonem. Wierzymy, że na zawsze zmieni ono sposób płacenia w terminalach płatniczych oraz przyspieszy i upowszechni wykorzystywanie do tego urządzenia mobilnego. Jestem przekonany, że klienci Alior Banku, którzy na co dzień tak chętnie korzystają z bankowości mobilnej i BLIKA, docenią możliwości, jakie oferuje ta nowa funkcja

Powiedział Marcin Waldowski, dyrektor departamentu rozwoju produktu z Polskiego Standardu Płatności, operatora BLIKA.

alior bank zblizeniowy blik

Zbliżeniowy BLIK to technologia podobna do Google Pay i pozwala nam płacić telefonem wszędzie tam, gdzie akceptowane są płatności kartami Mastercard (również poza granicami Polski). Po uruchomieniu i skonfigurowaniu usługi, przed płaceniem wystarczy telefon odblokować i zbliżyć do terminala. To wyzwoli płatność. Co ważne, aby móc korzystać ze zbliżeniowego BLIKA, należy mieć telefon z modułem NFC.

Źródło: Informacja prasowa

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!