Zdjęcia Google pomogą w znalezieniu zapisanych zrzutów ekranu

Zdjęcia Google pomogą w znalezieniu zapisanych zrzutów ekranu

Często zdarza się tak, że znalezienie konkretnego zdjęcia, czy zrzutu ekranu okazuje się niemałym wyzwaniem. Zdjęcia Google wprowadzą istotną zmianę, która w tym pomoże.

Wersja 5.97 lub nowsza

Zdjęcia Google są bardzo popularną formą dzielenia się zdjęciami z bliskimi i znajomymi. Daje to też gwarancję, że w razie awarii naszego sprzętu nie stracimy ich bezpowrotnie. Wystarczy posiadać konto Google, aby mieć możliwość przechowywania zdjęć w chmurze. Google zdecydowanie postawiło na poprawę funkcjonalności tej aplikacji, zamiast decydować się od razu na całkowitą przebudowę jej działania, co jest na duży plus. Do tej pory wprowadzono liczne udogodnienia, takie jak poprawa systemu dzielenia się zdjęciami. Najpierw jednak trzeba wiedzieć, jak je odszukać i w tym ma pomóc nowa funkcja. Wystarczy zaktualizować Zdjęcia Google do wersji 5.97 lub nowszej.

Zdjęcia Google pomogą w znalezieniu zapisanych zrzutów ekranu
Źródło: Google

Działanie wyszukiwania

Wyszukiwanie zrzutów ekranu działa w bardzo prosty i intuicyjny sposób. Wystarczy przytrzymać ikonę Zdjęć Google, aby pojawiło się menu. Należy wybrać opcję „zobacz zrzuty ekranu” i wtedy zostaniemy przeniesieni do folderu znajdującego się na naszym urządzeniu, w którym będą wszystkie zrzuty ekranu. W ten sposób nie trzeba przedzierać się przez inne foldery w Bibliotece, ani nie trzeba przeglądać wszystkich zdjęć w naszej galerii.

Źródło: androidpolice.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!