Znajdźki z F-Droid: Aegis, czyli bezpieczna weryfikacja dwuetapowa

aegis

Weryfikacja dwustopniowa to coraz popularniejsza metoda zabezpieczenia konta, która w wielu przypadkach okazuje się być naprawdę skuteczna. Niestety, wiele osób do tej weryfikacji wykorzystuje kody SMS, co nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem. Dlatego też warto poszukać specjalnej aplikacji do 2FA. Moim wyborem jest Aegis.

Tak jak przed chwilą wspomniałem, weryfikacja dwustopniowa jest ważna, jednak wybór kodów SMS nie jest najlepszą opcją. W większości poleca się specjalne aplikacje, które generują kody weryfikacyjne. Duże korporacje oferują swoje aplikacje do weryfikacji – chociażby Microsoft – jednak warto wspomnieć, że znajdziemy wiele zamienników.

Warto przeczytać: Znajdźki z F-Droid: Scrambled Exif, czyli łatwe usuwanie metadanych

Aegis

Co więc wyróżnia Aegis? Aegis to wolna, darmowa i otwartoźródłowa aplikacja, którą możecie pobrać ze sklepu F-Droid. Program cechuje się przejrzystym, wygodnym interfejsem, jak i prostotą użytkowania. Nie znajdziemy tutaj tysiąca różnych możliwości modyfikacji, a jedynie tylko to, co potrzebne. Wszak jest to aplikacja, która służy tylko i wyłącznie do generowania kodów 2FA.

Program pozwala dodać nową usługę zarówno poprzez ręczne wpisanie informacji, jak i przez zeskanowanie kodu QR (również ze zdjęcia). Ponadto mamy tutaj możliwość zablokowania dostępu do sejfu hasłem, jak i inną formą weryfikacji. Oczywiście nie zabrakło kilku specjalnych motywów, jak i automatycznych kopii zapasowych.

Tak jak wspomniałem wcześniej, jest to aplikacja darmowa, z której każdy może dowolnie korzystać. Nie znajdziemy w niej żadnych reklam czy pewnych form zbierania o nas informacji.

f-droid
Kliknij tutaj, aby pobrać aplikację z F-Droid

Czy korzystacie z 2FA? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!