Znamy więcej szczegółów dotyczących Nubii Play!

Znamy więcej szczegółów dotyczących Nubii Play!

Telefony gamingowe jeszcze zbyt dobrze nie zadomowiły się na rynku. Co prawda wybrani producenci, w tym Nubia, wciąż prezentują to coraz nowsze i nowsze urządzenia, ale nie zdobyły one jeszcze tak dużej popularności, jaką teoretycznie mogłyby mieć. Nie oznacza to jednak, że kolejne takie telefony nie powstają. Wiemy już coraz więcej o nadchodzącej Nubii Play.

Nubia Play z gamingowymi przyciskami pojawi się już 21 kwietnia

Poprzednie przecieki zdradziły nam co nieco o specyfikacji urządzenia. Nadchodząca nowość Nubii otrzyma akumulator o pojemności aż 5100 mAh, a dodatkowo wsparcie dla szybkiego ładowania o mocy 30 W z wykorzystaniem Power Delivery. Urządzenie ma się także cechować ekranem AMOLED o częstotliwości odświeżania 144 Hz, czyli znanej do niedawna z gamingowych monitorów.

Teraz jednak Nubia pochwaliła się kolejną “funkcją” skierowaną do graczy, a mianowicie dodatkowymi przyciskami. Na ramce Nubii Play po prawej stronie urządzenia znalazło się miejsce dla dwóch klawiszy, które obsługuje się przy pomocy palców wskazujących w czasie, gdy telefon trzymany jest w pozycji horyzontalnej. Jak widać na filmiku wyżej, taka opcja to ukłon w stronę graczy PUBG Mobile, ale sprawdzi się zapewne również w innych produkcjach.

Zobacz też: Nubia prezentuje nowe logo oraz przedstawia plany na przyszłość

Nubia Play ma być wyposażona w procesor Qualcomm Snapdragon 765G. Wiemy też co nieco o aparatach. Z tyłu mają znaleźć się cztery oczka, w tym główne z sensorem Sony o rozdzielczości 48 Mpix. Aparat do selfie ma mieć natomiast matrycę 12 Mpix. W sieci krążą przykładowe zdjęcia wykonane tym telefonem, ale myślę, że ciężko ocenić, ile tutaj faktycznie zdziałał aparat, a ile inne czynniki.

Co myślcie o Nubii Play? Czy waszym zdaniem ekran o odświeżaniu na poziomie 144 Hz w połączeniu z dodatkowymi przyciskami zapewni jej sukces? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!