Zorin OS 15.2 już jest! System pobrano już ponad 900 tysięcy razy!

Zorin OS 15.2 już jest! System pobrano już ponad 900 tysięcy razy!
Zorin Connect, to fork KDE Connect. Cos takiego przydałoby się w Plasma Bigscreen

Zorin OS to bez wątpienia jedna z najciekawszych dystrybucji Linuxa. Charakteryzuje się ona przepięknym i nowoczesnym wyglądem, bardzo przydatnym zestawem narzędzi początkowych oraz byciem przyjaznym dla nowego użytkownika. Deweloperzy właśnie pochwalili się aktualizacją do wersji 15.2.

Zorin OS to system przyjazny dla początkujących użytkowników Linuxa, który na sam start zawiera wiele przydatnych rzeczy – na przykład środowisko Wine, czy pakiet biurowy LibreOffice. Warto zaznaczyć, że Zorin bazuje na Ubuntu, jednak, jak zapewne się domyślacie, interfejs w niczym nie przypomina ten w systemie od Canonical (no chyba, że uruchomicie standardowy interfejs GNOME). Sam z Zorina korzystałem, jednak OS ten drażnił mnie powolnym i niestabilnym działaniem, choć z tego co mi wiadomo, to wiele się w tej kwestii zmieniło, a system działa naprawdę szybko.

Zorin Group ma powody do radości. Otóż jak się okazuje, Zorin OS 15 został pobrany ponad 900 tysięcy razy i to w zaledwie 9 miesięcy. Co ciekawe, około około 66% pobrań wykonano na komputerach z systemami Windows lub MacOS. To też oznacza, że wiele tysięcy osób dołączyło do społeczności Linuxa.

Warto przeczytać: Zorin OS 15 już jest, czyli co nowego w „Linuksowym Windowsie”?

Zorin OS 15.2

Od ostatniej dużej aktualizacji systemu minęło około 3 miesiące, a więc po Zorin Group postanowiło wydać kolejne spore uaktualnienie. Zorin OS 15.2 to przede wszystkim Linux Kernel w wersji 5.3 wraz ze wszystkimi najnowszymi łatkami zabezpieczeń. Ponadto wprowadzono wsparcie dla grafik AMD Navi (w tym dla modelu Radeon RX 5700), jak i dla procesorów Intel 10 generacji. Ciekawym elementem jest dodanie sterowników dla klawiatury i touchpada w nowszych komputerach MacBook i MacBook Pro (o ile ktoś zechciałby zainstalować na nich Linuxa). No i oczywiście nie można zapomnieć o nowych wersjach aplikacji początkowych, między innymi LibreOffice oraz GIMP.

Zorin OS to system darmowy i może on zostać pobrany przez każdego z nas. Autorzy dystrybuują swój produkt w trzech odmianach – Core, Lite i Ultimate, gdzie ta ostatnia jest wersją płatną zawierającą kilka dodatków. Lite natomiast jest skierowany dla osób ze starszymi i mniej wydajnymi komputerami.

Korzystacie z Zorin OS? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!