Masz starszy komputer? To Ci pomoże go ulepszyć! Zadebiutował Zorin OS 16 Lite

Zorin OS
W sklepie z aplikacjami znajdziemy mnóstwo znanych programów

Jeśli masz nieco starszy komputer to nawet nie myśl o jego wyrzucaniu. On nadal może być potężnym narzędziem do pracy, rozrywki i nauki – po prostu wymaga odpowiedniego oprogramowania. Tak się składa, że Zorin OS 16 Lite może być dla Ciebie idealny!

Zorin OS 16 Lite usprawni Twój słabszy komputer

Komputer to nie komórka i nie trzeba go wymieniać regularnie co 2-3 lata. Ten sprzęt może służyć kilka długich lat, jednak standardowy system operacyjny nie zawsze jest dobrym wyborem. Warto zdecydować się na lekką dystrybucję Linuxa, która jest oszczędna na zasobach komputera. Czymś takim może być właśnie Zorin OS 16 Lite.

Lekkim systemów jest na pęczki, ale Zorin ma to coś. Mowa tu o ultranowoczesnym designie, który akurat tutaj idzie w parze z wydajnością. O ile inne dystrybucje mogą się podobać to jeszcze nigdy nie poszły tak daleko. Znajdziesz tutaj zaokrąglenia znane z Windowsa 11 oraz bardzo przejrzysty interfejs bez zbędnych ozdobników. Kolorystyka również została starannie dobrana.

Zorin OS
Ciemny motyw wygląda świetnie

W zasadzie Zorin OS 16 Lite wyglądem przypomina standardową wersję Zorin, ale tutaj jest po prostu znacznie lżej. Mało tego, masz też motywy (jasny, ciemny) oraz kolory akcentu. Interfejs natomiast przypomina Windowsa 10, przez co każdy powinien się tutaj odnaleźć.

Sklep z aplikacjami oferuje mnóstwo programów dzięki dostępowi do wielu zasobów. Przy czym nadal jeśli czegoś nie znajdziesz, to system na dzień dobry obsługuje oprogramowanie z Windowsa, więc wystarczy po prostu zainstalować aplikację z pliku .exe. Nie bój się! System oferuje wycieczkę po interfejsie, która pomoże Ci zapoznać się ze wszystkim co ważne.

Zorin OS
Menu jest podobne do tego z Windowsa

“Pod spodem” znajdziesz system Ubuntu 20.04 LTS o długim okresie wsparcia, więc nie musisz się martwić o aktualizacje czy zabezpieczenia – te wydawane są na bieżąco. Środowiskiem graficznym natomiast jest Xfce 4.16, które cechuje się szybkim działaniem i lekkością.

Warto spróbować! Zorin OS 16 Lite jest darmowy

Zorin OS 16 Lite to darmowy system operacyjny, który można dowolnie pobierać i instalować na urządzeniach. Istnieje też opcja płatna wzbogacona o kilka funkcji. Jednak do codziennego użytku Pro nie jest wymagane.

System za darmo pobierzecie pobierzecie >>stąd<<.

Natomiast >>tutaj<< znajdziesz poradnik tłumaczący jak zainstalować system operacyjny typu Linux. Spokojnie, zanim zainstalujesz Zorin OS, możesz go dowolnie wypróbować w trybie Live CD bez powodowania żadnych zmian na komputerze.

Źródło: Zorin blog, własne

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!