ZTE Axon 10s Pro 5G z procesorem Qualcomm Snapdragon 865 oficjalnie

ZTE Axon 10s Pro 5G z procesorem Qualcomm Snapdragon 865 oficjalnie

Qualcomm nie tak dawno temu zaprezentował oficjalnie swój najnowszy i najwydajniejszy procesor, jakim jest Qualcomm Snapdragon 865. ZTE postanowiło jako pierwsze zaprezentować światu smartfona wyposażonego w ten układ. Zobaczcie sami, co oferuje odświeżony Axon 10s Pro 5G!

ZTE Axon 10s Pro

Co prawda, wspomniany smartfon ZTE pojawić się ma na rynku dopiero w 2020 roku, ale Chińczycy już teraz zapowiadają jego debiut, dzięki czemu dowiedzieliśmy się nieco na temat samej specyfikacji. Sama konstrukcja będzie niemal identyczna jak w modelu Axon 10 Pro, ale najwięcej różnic pojawi się w środku. Przede wszystkim, za wydajność odpowiadać będzie wspomniany Qualcomm Snapdragon 865, który składa się z 1 rdzenia Kryo 585 o taktowaniu 2.84 GHz, 3 rdzeni Kryo 585 o taktowaniu na poziomie 2.4 GHz oraz czterech rdzeni Kryo 585 o częstotliwości taktowania na poziomie 1.8 GHz. Co ciekawe, największym wyróżnikiem jest osobny, nie zintegrowany modem Qualcomm Snapdragon X55, który pozwala pobierać dane z prędkością nawet 7,5 Gbit/s. Za grafikę odpowiada natomiast układ Adreno 650. 

ZTE Axon 10s Pro 5G z procesorem Qualcomm Snapdragon 865 oficjalnie

Na wyposażeniu znajdzie się również pamięć RAM LPDDR5, pamięć wbudowana typu UFS 3.0 oraz łączność Wi-Fi 6. Smartfon zaoferuje także opracowany przez ZTE algorytm Z-Booster 2.0, który oparty ma być na sztucznej inteligencji. Według producenta, algorytm ma zoptymalizować wydajność podczas rozgrywki. Warto także wspomnieć, że smartfon po wyjęciu z pudełka od razu będzie pracować pod kontrolą Androida 10 z nową nakładką MiFavor, która ma być wspierana przez sztuczną inteligencję. 

Zobacz także: ZTE prezentuje światu MiFavor 10 bazujące na Androidzie 10

ZTE Axon 10s Pro 5G czerpać będzie energię z akumulatora o pojemności 4000 mAh, który prawdopodobnie będzie wspierany przez szybkie ładowanie. Sama obudowa ma cechować się grubością 7,9 mm i ważyć 175 gramów. Na ten moment nie wiadomo, kiedy smartfon trafi do sprzedaży i w jakiej cenie. 

ZTE Axon 10s Pro 5G z procesorem Qualcomm Snapdragon 865 oficjalnie

Co uważacie o nowym modelu ZTE? Dajcie znać w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!