Zwolnienia w CD Projekt: to efekt wdrożenia Agile

CD Projekt RED

Głośne wieści dotarły ze świata gier wideo, ponieważ CD Projekt, znany deweloper gier takich jak seria Wiedźmin i Cyberpunk 2077, ogłosił decyzję o przeprowadzeniu redukcji zatrudnienia w swoim studio CD Projekt RED. Spółka z siedzibą w Warszawie planuje zmniejszenie personelu o około 9% do pierwszego kwartału 2024 roku.

Redukcja zatrudnienia w CD Projekt RED

Jak podano w oficjalnym komunikacie, zarząd CD Projekt S.A. podjął tę decyzję w celu dostosowania skali i struktury zespołu do bieżących potrzeb operacyjnych oraz planów projektowo-wydawniczych realizowanych w ramach strategii Grupy CD Projekt. Redukcja zatrudnienia dotknie różne działy w studio, w tym zespoły produkcyjne, wydawnicze oraz back-office.

Ta transformacja jest wynikiem wprowadzenia przez CD Projekt RED metodologii Agile, które mają usprawnić procesy produkcyjne oraz optymalizować organizację pracy. Spółka odnotowała także, że proces restrukturyzacji pociągnie za sobą koszty, a szacowana wartość rezerwy na te celowe wydatki, włączając koszty odpraw dla pracowników, wynosić będzie około 4,5 miliona złotych. Te koszty zostaną odzwierciedlone w wyniku finansowym Grupy CD Projekt za trzeci kwartał 2023 roku.

Mimo że informacja o redukcji zatrudnienia jest niepokojąca dla pracowników studia, CD Projekt podkreśla, że podejmowane działania mają na celu wzmocnienie firmy w dłuższej perspektywie. Spółka jest zdeterminowana w dążeniu do optymalizacji procesów produkcyjnych i realizacji swoich ambitnych planów projektowych.

Niepokojące są również doniesienia na temat ocen środowiska pracy w CD Projekt zamieszczanych na platformie GoWork, gdzie pojawiły się negatywne opinie na temat poziomu kadr, stosunku wobec pracowników juniorskich oraz aspektów ideologicznych w kulturze korporacyjnej.

CD Projekt RED w przeszłości uchodziło za firmę, która zdobyła uznanie za swoje innowacyjne produkcje, ale ostatnie kontrowersje i problemy wpłynęły na wizerunek spółki. Redukcja zatrudnienia i zmiany organizacyjne są obecnie wyzwaniem, które firma musi przezwyciężyć, aby kontynuować swoją działalność i tworzyć wysokiej jakości gry bez nadmiernego obciążenia pracowników.

Źródło: inwestycje.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!