10 000 osób w Huawei pracuje nad tym, by uniezależnić się od amerykańskich firm

10 000 osób w Huawei pracuje nad tym, by uniezależnić się od amerykańskich firm

O konflikcie pomiędzy firmą Huawei a Stanami Zjednoczonymi trochę ucichło. Chiński gigant nadal ma czas na dojście do porozumienia z władzami USA. Czy tak się jednak stanie? Huawei nie chce być zależny od Ameryki i już pracuje nad całkowitą niezależnością.

Huawei nie chce być zależny od amerykańskich firm

Sytuacja z Huawei pokazała nam jedno – Donald Trump jedną decyzją może zablokować rozwój dowolnej firmy, które współpracuje z amerykańskimi przedsiębiorstwami. To nie wygląda zbyt dobrze i tak naprawdę nie dziwie się, że producent z Państwa Środka chce zrobić wszystko aby całkowicie odciąć się od technologii czy rozwiązań opatentowanych w Stanach Zjednoczonych. Według ostatnich doniesień Huawei oddelegował 10 000 pracowników z 180 000 zatrudnionych osób do pracy nad uniezależnieniem się od reszty świata. Osoby te będą zajmować się zarówno kwestiami związanymi z oprogramowaniem jak i z podzespołami czy gotowymi produktami.  Ile potrwają prace? Tego niestety nie wiemy, ale bez wątpienia nie będzie to takie proste jak mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać.

Zobacz także: ARM może boleśnie odczuć blokady nałożone na Huawei

Konflikt z USA może umocnić Huawei

Tak, dobrze przeczytaliście – moim zdaniem z całej sytuacji to chiński gigant może wyjść zwycięsko. Dlaczego? Już tłumacze. Jeśli Huawei upora się z kryzysem i faktycznie uniezależni się od amerykańskich przedsiębiorstw to będzie tak naprawdę jedyną firmą na rynku smartfonów, która nie korzysta z technologii innych producentów. Tym samym cała produkcja urządzeń od początku do końca będzie przebiegać w tych samych fabrykach, a to powinno znacząco poprawić zarówno kwestie związane z wykonaniem jak i z samym działaniem telefonów. Dodajmy do tego system Huawei bazujący wprawdzie na Androidzie, ale ten, przynajmniej według zapewnień samego producenta, ma być zdecydowanie szybszy niż czysty system z zielonym robocikiem. Czy tak będzie w rzeczywistości? Tego dowiemy się zapewne już za jakiś czas. Z niecierpliwością czekam na kolejne informacje dotyczące spory Huawei z rządem Stanów Zjednoczonych.

Czy waszym zdaniem Huawei ma szansę uniezależnić się od amerykańskich firm? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!