Aktualizacja Honor Play do EMUI 9 i Android Pie już jest!

honor-play-23-1024x768

Stało się. Posiadacze Honor Play mieszkający w Polsce mogą już pobrać bezpośrednio z telefonu najnowszą wersję systemu z zielonym robocikiem wraz z nakładką producenta EMUI w wersji 9. Jakie zmiany przyniosła ta aktualizacja?

Wyczekiwane EMUI 9

Honor Play zadebiutował na rynku z Androidem Oreo oraz nakładką EMUI w wersji 8.0. Smartfon ten miał być bezpośrednim konkurentem dla Xiaomi Pocophone F1. Urządzenia te łączy jedno – topowa wydajność w stosunkowo niskiej cenie. Honor Play cieszy się sporą popularnością wśród polskich użytkowników. Nikogo nie powinien dziwić zatem fakt, że spore grono posiadaczy smartfona chińskiego producenta oczekiwało z niecierpliwością na aktualizację do najnowszej wersji systemu z zielonym robocikiem oraz EMUI 9. Oczywiście już wcześniej Honor wypuścił wersję beta oprogramowania, ale ta posiadała liczne błędy i nie wszyscy mogli ją zainstalować na swoich telefonach.

Teraz aktualizacja została w końcu udostępniona w wersji stabilnej. Na tą chwilę trafia ona jedynie na sprzęty niebrandowane. Aby zainstalować Android 9.0 Pie oraz EMUI 9 należy pobrać z serwerów firmy Honor aż 3,96 GB plików. Według listy zmian, którą znajdziecie na poniższych zdjęciach, aktualizacja ta przyniesie nowe motywy dźwiękowe, poprawki bezpieczeństwa z listopada 2018 roku, znaczące zwiększenie wydajności, pojawienie się magazynu haseł, dodanie obsługi Huawei Share 3.0, ulepszenie technologii AR czy zmiany w samych ustawieniach.

Jak działa Honor Play po aktualizacji do Androida 9.0 Pie oraz EMUI 9? W naszej redakcji z takiego smartfona korzysta Mateusz, a co za tym idzie sprawdziliśmy aktualizację na własnej skórze. Nowa wersja systemu oraz nakładki producenta tak naprawdę nie wniosła jakichkolwiek zmian w samym działaniu urządzenia. Nadal zdarzają się lekkie przycięcia animacji czy aplikacji, ale same gry, dzięki technologii GPU Turbo, działają rewelacyjnie. I to nie napawa zbyt dużym optymizmem. Honor w liście zmian zapewniał o zwiększeniu wydajności, a co za tym idzie chciałoby się aby problemy z niespodziewanymi przycięciami w telefonie z topową specyfikacją zostały całkowicie rozwiązane. Niestety, pozostaje nam czekać do kolejnej aktualizacji. Zmiany w wyglądzie interfejsu możecie zobaczyć na zdjęciach porównawczych umieszczonych poniżej.

Recenzja Honor Play. To telefon nie tylko dla graczy

Mamy tu posiadaczy Honor Play? Aktualizowaliście już swoje telefony? Jakie są wasze odczucia po krótkim czasie korzystania z Androida Pie oraz EMUI 9? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!