Allegro powiększa sieć własnych automatów paczkowych

Allegro One Box
(fot. Allegro)

Automaty paczkowe One Box od Allegro zostały uruchomione na początku listopada tego roku. W pierwszej kolejności z usługi giganta e-commerce mogły skorzystać osoby mieszkające w Warszawie. Obecnie przesyłki ze skrytek w automatach Allegro mogą odbierać także mieszkańcy Poznania, Gdańska, Gdyni, Wrocławia, Łodzi oraz Bydgoszczy, Krakowa i Katowic. Jak podaje źródło, do końca 2022 roku w Polsce ma stać co najmniej 3000 urządzeń Allegro. Oferują one także udogodnienia dla osób niedowidzących, a także kanał kontaktu dla osób niedosłyszących, który wykorzystuje tłumacza polskiego języka migowego.

Automaty One Box by Allegro w kolejnych miastach

Allegro wprowadziło własne automaty pocztowe w kilku kolejnych miastach, Do Warszawy dołączyły już Poznań, Wrocław, Katowice, Kraków, Gdańsk, Gdynia i Łódź. Co więcej, podpisano umowę z Shellem i siecią sklepów Stokrotka, które mają umożliwić rozszerzenie sieci automatów także na mniejsze miejscowości. Jak wiemy, nie jest to pierwsza inicjatywa łączenia paczek ze stacjami benzynowymi, ponieważ własną sieć urządzeń do odbioru przesyłek buduje także PKN Orlen, o czym informowaliśmy Was w tym artykule.

Paczki w automatach One Box pojawiają się już zazwyczaj dzień po wysyłce. Partnerem logistycznym w tym przedsięwzięciu jest UPS. Po odebranej przesyłce z automatu Allegro klient otrzymuje kod, który uprawnia do bezpłatnego nadania niepotrzebnego sprzętu elektronicznego. Co więcej, po każdej 10 odebranej przesyłce (a do końca roku po każdej trzeciej) Allegro posadzi drzewo z dedykacją dla klienta. Jak raportuje portal fintek.pl, pierwsze takie drzewa będą posadzone jeszcze do końca tego roku.

Źródło: fintek.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!