Allegro Pay bije rekordy popularności! Skorzystało już milion klientów

Allegro Pay

Allegro Pay pojawiło się już jakiś czas temu i od razu zwróciło moją uwagę. Jak się okazuje, nie jestem osamotniony, bowiem gigant osiągnął niezły rekord!

Allegro Pay z milionem klientów

Allegro Pay zostało udostępnione we wrześniu 2021 roku, jednak już wcześniej wybrani mogli korzystać z tego udogodnienia. W tym ja, bowiem pierwszy swój zakup z wykorzystaniem tej usługi wykonałem jeszcze w listopadzie 2020 roku. Wtedy też dostrzegłem, że Allegro Pay to bardzo dobry sposób na ciut większe zakupy bez obciążania portfela – zwłaszcza jak wybieramy 3 raty Smart, które są darmowe (to znaczy nie zapłacimy prowizji).

Jak właśnie pochwalił się gigant, z Allegro Pay skorzystało już milion klientów. Płatności odroczone na tak ogromnej platformie okazały się być strzałem w dziesiątkę. W samym I kwartale 2022 roku udzielono kredytów na około 965 mln złotych. Wskaźnik zadowolenia klientów wynosi podobno aż 94 punkty na 100 możliwych.

Allegro mocno się rozwija, co też potwierdza niedawno opisywana aktualizacja aplikacji mobilnej. Użytkownicy Androida zyskali opcję potwierdzania płatności za pomocą biometrii. Z tej samej funkcji użytkownicy iOS mogą korzystać od kilku miesięcy.

Źródło: Cashless

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!