Allegro Smart: Darmowy kurier od 40 złotych zostaje na stałe!

Allegro Smart
Allegro Smart

Walka o klienta na polskim rynku platform do kupna i sprzedaży trwa w najlepsze. Dlatego też Allegro rozszerza możliwości subskrypcji Allegro Smart.

Darmowy kurier od 40 złotych z Allegro Smart

Jeśli dobrze pamiętacie, to Allegro Smart startowało na całkiem prostych zasadach. Jeśli zakup miał wartość równą lub wyższą niż 40 złotych, to przysługiwała nam darmowa dostawa do punktu, a jeśli jednak jego wartość to 100 złotych lub więcej, to mogliśmy skorzystać z darmowego kuriera prosto do naszego domu. Później jednak gigant zmienił zasady i darmowy kurier rozpoczynał się od 80 złotych.

kurier poczta polska
(fot. Poczta Polska)

Z okazji nadchodzących świąt Allegro rozpoczęło promocję, w ramach której darmowa dostawa do domu jest możliwa od 40 złotych. W międzyczasie jednak pojawili się silni konkurenci, w tym Amazon Prime, którzy również oferują darmową dostawę. Prawdopodobnie to (choć nie musi być to najważniejszy powód) zmusiło Allegro do kolejnego kroku.

Otóż od teraz darmowa dostawa kurierem będzie rozpoczynać się właśnie od 40 złotych – i to bez żadnej promocji. Muszę zaznaczyć, że dotyczy to tylko subskrybentów Allegro Smart.

Warto też dodać, że Allegro testuje darmowe przesyłki od niższych kwot minimalnych. Jakiś czas temu była mowa o 25 PLN, a później niektórzy mogli zamawiać paczki z darmową dostawą do punktu od zaledwie złotówki. Nie wiemy jednak czy któryś wariant wejdzie na stałe i czy każdy będzie mógł z niego korzystać.

Źródło: Allegro przez Cashless

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!