Wyświetlacze smartfonów z Androidem niedługo nie oślepią nas w środku nocy

Android 13

Mała, ale ogromnie potrzebna funkcja pojawi się niebawem dla wszystkich użytkowników telefonów działających na systemie Android.

Problem z jasnością

Dla wielu osób problem z dostosowaniem odpowiedniej jasności na wyświetlaczach smartfonów jest szczególnie uciążliwy. Mimo że w Androidzie do dyspozycji mamy funkcję automatycznego doboru jasności ekranu, to działo to tylko i wyłącznie, gdy smartfon nie jest w stanie uśpienia. W celu korekcji musimy odblokować telefon, co w wielu przypadkach potrafi przyprawić o niemały ból oczu, jeśli akurat jest środek nocy, a chcieliśmy sprawdzić, ile jeszcze snu nam pozostało do poranka. Dzieje się tak dlatego, że sensor „zapamiętuje” ostatnie aktywne ustawienia jasności.

Proste rozwiązanie

W aktualizacji dla Androida 13 (wersja QPR2), zauważono, że dostosowywanie jasności ekranu ma ulec zmianom. Sensor, który jest za to odpowiedzialny, nie będzie musiał być „wybudzany”, aby na nowo określić, jakie panują warunki oświetlenia wokół telefonu. Po wprowadzeniu zmian sensor na bieżąco będzie monitorować stan oświetlenia. Nie jest jeszcze jasne, kiedy zmiany te  mogłyby się pojawić, ale na pewno warto na nie czekać.

Źródło: androidpolice.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!