Aplikacja Google Stadia już dostępna w Sklepie Play

google stadia logo

Google Stadia ma być dostępna już 19 listopada w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie oraz wybranych krajach Starego Kontynentu. Oczywiście na liście wspieranych państw zabrakło Polski, ale to, niestety, nie powinno nikogo dziwić. Teraz w Sklepie Play pojawiła się aplikacja Google Stadia!

Google Stadia już na Androidzie

Według amerykańskiego giganta aplikacja powinna na tę chwilę działać jedynie na najnowszych Pixelach, ale użytkownikom udało się ją uruchomić także na smartfonach innych firm. Oczywiście działa ona jedynie w krajach, w których Google Stadia zostanie uruchomione 19 listopada, a co za tym idzie mieszkańcy Polski nie będą w stanie wyszukać aplikacji w Sklepie Play. Na tę chwilę w aplikacji zalogować się mogą jedynie osoby posiadające abonament PRO lub te, które zdecydowały się na zakup edycji zawierającej kontroler, Chromecast Ultra oraz trzymiesięczną subskrypcję Google Stadia. W zestawie tym znalazł się także specjalny kod, który służy do zalogowania się w aplikacji.

Aplikacja Google Stadia już dostępna w Sklepie Play

I dopiero po logowaniu użytkownik może zobaczyć pełną funkcjonalność androidowej wersji Google Stadia. Aplikacja będzie umożliwiała nam zakup gier oraz przeglądanie najciekawszych i najnowszych informacji na temat samej usługi jak i gier. Co ciekawe aplikacja na tę chwilę nie została przygotowana na Chromebooki czy urządzenia z iOS. Oczywiście sprzęty te otrzymają wsparcie dla Google Stadia, ale nie wiemy czy nastąpi to jeszcze przed 19 listopada.

Zobacz także: Smart głośniki Google, Amazonu, urządzenia Apple oraz niektóre smartfony z Androidem można zhackować przy pomocy.. lasera!

Nowa usługa amerykańskiego giganta jest o tyle ciekawa, że pozwala nam grać w gry w rozdzielczości 4K przy 60 klatkach na sekundę korzystając z chmury. Tym samym możemy grać w nawet najbardziej wymagające produkcje przy wykorzystaniu naszego smartfona czy słabszego komputera. Sam bardzo czekam na wprowadzenie Google Stadia do naszego kraju. Kiedy to nastąpi? Niestety, ale wydaje mi się, że niezbyt szybko. Pozostaje nam uzbroić się w jeszcze trochę cierpliwości.

Co myślcie o Google Stadia? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!