Aplikacja skanera 3D od Huawei w końcu pojawia się w sieci

huawei 3d

Huawei przyzwyczaił nas już do tego, że ich flagowce trafiają na rynek z aparatami sygnowanymi logo Leica. Te z smartfonów z serii Mate 20 mają dodatkowo zaimplementowane funkcje wykorzystujące zarówno sztuczną inteligencję jak i rozszerzoną rzeczywistość. Teraz chiński gigant stworzył specjalną aplikację zamieniającą telefon w skaner 3D!

3D Moderator

Kirin 980 jest pierwszym mobilnym procesorem wykorzystującym dwie jednostki NPU, które w głównej mierze odpowiedzialne są za sztuczną inteligencję. To, w połączeniu z wykorzystaniem rozszerzonej rzeczywistości, sprawia, że smartfony wyposażone właśnie ten procesor są w stanie tworzyć modele 3D rzeczywistych obiektów. Oczywiście potrzebujemy do tego dedykowanej aplikacji, która nosi nazwę 3D Moderator. Aplikacja ta dostępna jest jedynie w sklepie Huawei. Na tą chwilę możemy ją pobrać na dwa smartfony – Huawei Mate 20 Pro oraz Mate 20 RS Porsche Edition.

huawei-3d-moderator-min

Skanowany obiekt powinien mieć długość 15-25 cm i nie mniej niż 5 cm grubości. Dodatkowo jesteśmy w stanie symulować ruch danego przedmiotu. Gigant z Państwa Środka jako przykład przywołuję maskotkę. Po zeskanowaniu możemy dodać jedną z wybranych animacji takich jak radosne skakanie, balet, chodzenie czy nawet chińskie Kung fu. Co więcej użytkownicy są w stanie tworzyć zupełnie nowe sekwencje ruchu i dodawać je do aplikacji.

Jak to działa?

Skanowanie 3D jest możliwe dzięki szeregowi czujników oraz dzięki 24-Mpix aparatowi przedniemu. Dodając do tego zaawansowane algorytmy bazujące na sztucznej inteligencji jesteśmy w stanie przenieść trójwymiarowy model rzeczywistego obiektu na ekran naszego smartfona, a następnie edytować go czy animować.

Huawei-Mate-20-Pro-3
Huawei Mate 20 Pro

Skany 3D w smartfonach nie są tak naprawdę nowością. Tego typu rozwiązanie widzieliśmy już wcześniej w flagowcach Sony i tam sprawdzało się to bardzo dobrze. Huawei uważa, że ich aplikacja jest jeszcze bardziej zaawansowana i dokładniejsza, a co za tym idzie efekt końcowy ma być zdecydowanie lepszy. Niestety inne smartfony tego producenta, gdyż nie są one wyposażone w specjalnie przygotowane aparaty.

Aktualizacja 20 listopada

Aplikacja dostępna jest także dla międzynarodowych użytkowników modelu Mate 20 Pro, jednak jej nazwa w AppGallery to 3D Live Maker. Testujemy…

Aplikacja skanera 3D od Huawei w końcu pojawia się w sieci

Posiadacie Huawei Mate 20 Pro lub Mate 20 RS Porsche Design? Jeśli tak to podzielcie się wrażeniami z aplikacji 3D Moderator!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!