Aplikacje KDE 20.08 już są! Co nowego dodano?

Aplikacje KDE 20.08 już są! Co nowego dodano?
(fot. 9to5linux)

KDE Plasma jest moim ulubionym środowiskiem graficznym – a przynajmniej w tym momencie. Cenię je za możliwości konfiguracji, świetne aplikacje od deweloperów KDE oraz lekkość działania. Prawda, ma pewne minusy, jednak zazwyczaj są one bardzo szybko łatane. Aplikacje KDE doczekały się ogromnej aktualizacji do wersji 20.08!

Aplikacje KDE stały się jeszcze lepsze!

Dla aplikacji KDE przyszedł kolejny moment, w którym to dostają bardzo duże aktualizacje. Właśnie za to je lubię. Cechują się one nie tylko ogromną przydatnością oraz mnogością funkcji, ale również ciągłymi uaktualnieniami, które wprowadzają wbrew pozorom wiele ważnych rzeczy. Ba! Z kilku z nich korzystam nawet poza KDE Neon, a dokładnie na… Windowsie. Tak, nawet na Windowsie aplikacje KDE są po prostu dobre i na stałe zainstalowane mam takie oprogramowanie jak edytor wideo KDENLive oraz edytor kodu Kate.

Warto przeczytać: MX Linux 19.2 z KDE Plasma już jest! To będzie niezwykle popularny system operacyjny!

Wróćmy jednak do tematu. Menedżer plików Dolphin od teraz wyświetli miniaturki dla plików projektów 3D (3MF), a także pozwoli na szybkie i przenoszenie plików między otwartymi folderami (w widoku podzielonym). Ułatwiono również identyfikację plików z długimi nazwami, montowanie obrazów ISO czy przywracanie ostatnio otwartego katalogu. Konsole natomiast (czyli po prostu emulator Terminala) od teraz pozwala na skopiowanie pełnej ścieżki pliku lub katalogu, wyświetli miniaturkę obrazka, a także będzie subtelnie podświetlać nowe wiersze, kiedy to wyjście Terminala bardzo szybko się przewija (na przykład podczas instalowania aktualizacji oprogramowania).

źródło: 9to5Linux

Nie można również zapomnieć o mniejszych dodatkach w reszcie programów. Edytor kodu Kate od teraz wyświetla otwarte pliki za pomocą Terminala w zakładce ostatnio otwarte pliki. KStars (aplikacja do symulacji planetarium) otrzymała wsparcie dla maski Bahtinova. Warto dodać, że do wydań 20.08 zalicza się niedawno zaprezentowany DigiKam 7.0, o którym pisaliśmy >>tutaj<<.

Jaka aplikacja komputerowa jest dla Was najważniejsza? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!