Nareszcie! Od teraz KDE Neon bazuje na Ubuntu 20.04 LTS!

kde neon

KDE Neon to system, z którego korzystam od kilku miesięcy i bardzo się z nim polubiłem. Co prawda, spotkałem się z kilkoma problemami jednakże ogólne wrażenia z użytkowania mam bardzo pozytywne. Jak się okazuje, deweloperzy właśnie zmienili bazę na Ubuntu 20.04 LTS!

KDE Neon to system operacyjny, który ma zapewnić dwie rzeczy – stabilną bazę (Ubuntu LTS) oraz zawsze najnowsze i czyste wydanie środowiska KDE Plasma. Dzięki takiemu połączeniu mamy dostęp do zawsze najnowszych funkcji i dodatków bez utraty stabilności działania, co sprawia, że OS ten dobrze sprawdzi się nawet na głównej maszynie, na której pracujemy.

O KDE Neon więcej dowiecie się z poniższego wpisu

KDE Neon już bazuje na Ubuntu 20.04 LTS

Od momentu wydania Ubuntu 20.04 LTS na oficjalnych grupach społecznościowych zrzeszających użytkowników KDE Neon regularnie pojawiały się pytania związane ze zmianą bazy z Ubuntu 18.04 do Ubuntu 20.04. Jest to dosyć ważne, bowiem daje to szybszy dostęp do najnowszego oprogramowania oraz aktualizacji związanych z bezpieczeństwem. Deweloperzy odpowiadali, że stanie się to zaraz po tym jak zostanie udostępnione pierwsze wydanie wewnętrzne nowego Ubuntu. Po kilku dniach od tego wydarzenia twórcy KDE Neon pochwalili się, że baza została pomyślnie zmieniona z Ubuntu 18.04 LTS na Ubuntu 20.04 LTS. Co ważne, użytkownicy systemu nie powinni zauważyć żadnych większych zmian, a przynajmniej wizualnych.

kde neon

Jak zaktualizować bazę w KDE Neon? Jest to dosyć prosty proces, który wykonywany jest w całości w interfejsie GUI. Oficjalny poradnik znajdziecie >>tutaj<<. Sam się do niego zastosuję ;). Jeśli natomiast chcemy przetestować KDE Neon, to najnowszy obraz ISO znajdujący się na stronie projektu już zawiera bazę w postaci Ubuntu 20.04 LTS.

Warto przeczytać: Lipcowe nowości w KDE Plasma to przede wszystkim poprawki błędów

Z jakiego systemu operacyjnego korzystacie? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!